مدال نقره یک ضرب 85 کیلوگرم ایران قطعی شد


به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روزهای 3 تا 10 اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در حال برگزاری است.
پیکارهای گروه B دسته 85 کیلوگرم رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا از ساعت 12:30 امروز (شنبه) به وقت ایران با حضور وزنه بردارانی از کشورهای هند، کره جنوبی، ژاپن، عربستان و دو نماینده از ایران آغاز شد.
پوزش در حرکات یک ضرب به ترتیب 121، 126 و 128 کیلوگرم را بالای سر برد و نفر نخست این گروه شد و با توجه به اینکه در گروه A و در رده سنی نوجوانان تنها یک نماینده و آن هم از کشور میزبان (ازبکستان) حضور دارد، پوزش مدال نقره خود را در حرکت یک ضرب مسجل کرد.
این وزنه بردار جوان ایران در حرکات دو ضرب وزنه های 143 و 151 کیلوگرم را بلند کرد، اما در حرکت سوم نتوانست وزنه 161 کیلوگرمی را جابجا کند که ضمن قرار گرفتن در رده چهارم حرکات دو ضرب، در نهایت با مجموع 279 کیلوگرم بعد از نمایندگان عربستان و کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت.
وی باید منتظر باشد «علیشیر رادجاپوف» از ازبکستان در گروه A مسابقات خود را برگزار کند تا رده بندی این وزن مشخص شود. البته با توجه به اینکه این وزنه بردار ازبکستانی در لیست ورودی مجموع 300 کیلوگرم را در نظر گرفته به نظر نمی رسد که توفیق پوزش شانسی برای کسب مدال مجموع داشته باشد.
در این گروه «یوسف علی» از عربستان با مجموع 284 کیلوگرم و «سونگ کانگ» از کره جنوبی با مجموع 280 کیلوگرم در رده های اول و دوم قرار گرفتند.
همچنین «امیرحسین سلامت» دیگر نماینده ایران در این وزن به دلیل مصدومیت از ناحیه آرنج دست نتوانست در حرکات دو ضرب روی تخته برود و از گردونه مسابقات حذف شد.
سلامت در حرکات یک ضرب نیز نتوانست وزنه های 126 و 127 کیلوگرم را مهار کند.
حسین سلطانی نماینده دسته 77 کیلوگرم ایران روز گذشته هر سه مدال طلای این دسته را برای تیم نوجوانان ایران کسب کرد.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *