مدال طلایی که وزنه برداری به راحتی از دست داد


به گزارش ایرنا، رقابت های گروه A دسته 85 کیلوگرم در بازی های آسیایی روز جمعه برگزار شد و «علی مکوندی» نماینده ایران در همان حرکات یک ضرب سه مرتبه نتوانست وزنه 153 کیلوگرم را بالای سر ببرد تا بعد از مجید عسگری دومین حذف شده وزنه برداری ایران در بازی های آسیایی باشد.
در این دسته و به دلیل حضور نداشتن وزنه برداران عنوان داری همچون کیانوش رستمی دارنده مدال طلای جهان و المپیک و رکورد دار حرکات دو ضرب و مجموع دسته 85 کیلوگرم جهان، «تیان تائو» از چین و «اولوگ بیک علیموف» از ازبکستان، عرصه برای سایر وزنه برداران بی نام و نشان باز شد تا جایی که «صفا رشید محمود الجمیلی» که از یک دهه گذشته همواره زیر سایه پولادمردان ایران بو، نخستین مدال طلای عراق را در دسته 85 کیلوگرم بازی های آسیایی با رکورد مجموع 361 کیلوگرم برای کشورش دشت کرد.
کیانوش رستمی با مجموع 396 کیلوگرم رکوردار جهان و المپیک در این دسته است.
صفای عراقی با رکوردی کمتر از رکورد سال گذشته اش در بازی های آسیایی داخل سالن، روی سکوی قهرمانی بازی های آسیایی ایستاد. در حالی که وزنه برداری ایران در دسته 85 کیلوگرم حتی با وزنه بردارانی همچون صالح چراغی، مسعود چترایی، مرتضی بیگلری و علی میری می توانست مدال بگیرد.
وزنه بردار عراقی در پیکارهای جوانان جهان در سال 2010 با اختلاف 37 کیلوگرم با کیانوش رستمی (قهرمان آن سال) دهم شده بود و همان سال در پیکارهای جهانی در گروه C اوت کرده بود.
این وزنه بردار عراقی در پیکارهای قهرمانی سال 2012 آسیا با اختلاف 30 کیلوگرم با سهراب مرادی و 25 کیلوگرم با رستمی چهارم شده بود و در المپیک 2012 لندن نیز با اختلاف 35 کیلوگرم نسبت به رستمی در رده یازدهم قرار گرفته بود.
علی مکوندی نماینده دسته 85 کیلوگرم ایران در بازی های آسیایی که در عرصه بین المللی تنها تجربه حضور در دانشجویان جهان را دارد برای نخستین مرتبه پای به یک رقابت رسمی در رده سنی بزرگسالان گذاشته بود و به طور حتم فشار روانی مسابقات اجازه خودنمایی را از او گرفته بود؛ چرا که اگر رکوردهای شخصی خود را در جاکارتا به ثبت می رساند، او نیز می توانست برای ایران مدال بگیرد.
امروز (شنبه) از ساعت 11:30 و در گروه A دسته 94 کیلوگرم سهراب مرادی و کیانوش رستمی به روی تخته خواهند رفت.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *