مدال رشادت بر سینه نوجوان سیرجانی


به گزارش ایرنا، امیر حسین عرب دانش آموز دبیرستان ابن سینا سیرجان در آذر سال 96، در جریان مسابقات کاراته جهانی صوفیا بلغارستان با شکست دادن حریفان خود به مرحله فینال راه یافت تا مدال زرین طلا را بر سینه خود ببیند.
اما حریف وی در مرحله نهایی از رژیم اشغالگر قدس بود و این نوجوان سیرجانی با امتناع از مبارزه با حریف درس مقاومت در برابر تجاوزگران و زور گویان را در میدانی جهانی به منصه ظهور گذاشت.
این دانش آموز سیرجانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات بین‌المللی کیوکوشین کاراته IFK کاپ اروپا ۲۰۱۸ بلغارستان در روزهای دوم و سوم آذر برگزار شد و با هزینه شخصی در این رقابت ها شرکت کردم.
امیر حسین ماهانی افزود: پس از شکست دادن حریفانی از کشورهای روسیه، بلغارستان و ترکیه به فینال رسیدم اما در فینال زمانی که متوجه شدم باید با حریفی از رژیم صهیونیستی مبارزه کنم به دلیل احترام به حقوق ملت بیگناه و مبارز فلسطین انصراف دادم و مدال نقره را کسب کردم.
وی تصریح کرد: ما کشوری به نام اسرائیل در دنیا نداریم پس همانطور که گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم باید در صحنه های ورزشی این رژیم جعلی را به رسمیت نشناسیم.
روز شنبه چهاردهم اردیبهشت، پس از گذشت حدود 6 ماه از حرکت ارزشمند دانش آموز اهل سیرجان، رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور و دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با حضور در دبیرستان ابن سینا شهر سیرجان از دلاورمردی این ورزشکار تقدیر کردند.
رئیس سازمان دانش آموزی کشور در این آیین گفت: امروز که امیرحسین را دیدم، به یاد آزاده‌ها و رزمندگان دفاع مقدس افتادم، چرا که آن‌ها نیز در سن کم از ولایت، اسلام و وطن دفاع کردند.
سرهنگ صابر ماهانی افزود: ایشان یک نیروی ولایی هستند و برخورد و عمل وی، نشان از فرهنگ و تفکر بسیجی است.
بنا براین گزارش دبیرستان ابن‌سینای سیرجان در دوران دفاع مقدس ۴۰ شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
7437/ 5054

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *