مدال آوران میادین ورزشی خراسان رضوی تجلیل شدندمعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پنجشنبه شب در این مراسم گفت: ورزشکاران الگوی نسل جوان و عزت آفرین برای کشور شمرده می‌شوند.
محمدرضا داورزنی با بیان اینکه شهدا و مدافعان حرم نیز برای عزت کشور و امنیت آن جان داده‌اند افزود: امروز قهرمانان و ورزشکاران پیام‌آور شهدا هستد.

۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ورزش استان

استاندار خراسان رضوی هم گفت: امکانات خوبی در اختیار ورزش قرار داده ایم به طور مثال پارسال ۴۷۰ میلیارد ریال و امسال هم ۵۷۰ میلیارد ریال در اختیار ورزش و جوانان استان گذاشته ایم که ۲۰ درصد در حوزه جوانان و ۸۰ درصد در عرصه ورزش قهرمانی استان است.
علیرضا رزم حسینی ادامه داد: در دفاع مقدس رزمندگان ما رفتند و با جانفشانی آنها هیچ قطعه‌ای از کشور جدا نشد و امروز هم مدافعان حرم از امنیت ملی ما دفاع می‌کنند.

وی افزود: چگونه است که آمریکا برای حفظ امنیت ملی خود ناوگان‌هایش در همه جا حضور دارد و ما برای امنیت مرزی خود نباید در جاهای دیگر حضور داشته باشیم.
او اظهار داشت: امروز کسی که به زرق و برق دنیا پشت پا می‌زند و خالصانه پا به عرصه دفاع می‌گذارد بسیار ارزشمند است.

کسب ۴۵ مدال جهانی و آسیایی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم گفت: ورزشکاران این استان پارسال چهار مدال جهانی و ۴۱ مدال آسیایی به دست آوردند.
فرزاد فتاحی افزود: همچنین ورزشکاران استان پارسال دو هزار و ۱۷۱ مدال کشوری برگردن آویختند.
وی ادامه داد: پارسال ۳۱۷ نفر از مردان و ۱۸۱ نفر از بانوان به تیم ملی دعوت شدند که در پایان ۹۷ نفر از مردان و ۷۰ نفر از بانوان به عضویت تیم‌های ملی درآمده‌اند.
وی گفت: پارسال از طرف وزارت ورزش ۱۷۵ میلیارد ریال اعتبار به ورزش خراسان رضوی داده شد در حالی که این میزان در سال ۹۶ ۱۱۰ میلیارد ریال بود و با اعتبار داده شده همه بدهی هیأت‌ها و ورزشکاران استان پرداخت شد.

وی افزود: برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۱ نفر شناسایی شده اند و به هر نفر از آنها ماهانه ۱۰ میلیون ریال داده می‌شود تا بتوانند با تلاش خود کسب سهمیه کنند.
در مراسم تجلیل از مدال آوران جهانی و آسیایی خراسان رضوی از ۶۷ ورزشکار تجلیل شد.
۷۵۰۷/۱۹۲۲

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *