محمدی: شکست روسیه در قلب مسکو ارزشمند بود


«غلامرضا محمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص حضور در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام الروسا روسیه افزود: با تیمی بسیار جوان در این رقابت ها شرکت کردیم و هدف بدست آوردن تجربه و محک خوردن کشتی گیران مان است.
وی گفت: باید در این رقابت ها شرکت کنیم تا بتوانیم نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و بتوانیم روی نقات قوت حریفان خود کار کنیم.
محمدی افزود: نیم نگاهی به نتیجه داریم اما هدف اصلی ما کسب نتیجه نیست به همین دلیل بچه ها خیلی سبک در میدان حاضر می شوند و می خواهند کشتی ایرانی بگیرند.
وی اظهار داشت: امیدواریم در مسابقات جهانی 2019 قزاقستان و المپیک 2020 توکیو نتیجه اصلی را بگیریم، از عملکرد شاگردانم در این مسابقات راضی هستم، بچه ها تا اینجای کار نتایج خوبی گرفته اند و جمهوری آذربایجان و ازبکستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داده اند.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در خصوص میزبانی روس ها هم اظهار داشت: روس ها همیشه میزبانان و مدعیان خوب کشتی بوده اند و امسال نیز در مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان، اول شدند و می توان گفت کشتی گیران اول تا سوم آنها از نظر فنی فاصله اندکی با یکدیگر دارند.
محمدی افزود: جمهوری آذربایجان، گرجستان، ازبکستان و ایران جزو مدعیان کشتی در جهان هستند و در این رقابت ها شرکت دارند، و به طور قطع سطح این رقابت ها خوب است و جوانان ما فرصت می یابند تا میدان خوبی ببینند.
وی گفت: بدون شک ما در هر مسابقه ای که به نفع کشتی کشورمان باشد شانه خالی نمی کنیم و در آنها با قدرت شرکت خواهیم کرد تا جوانان و آینده داران کشتی کشورمان بتوانند بر تجربیات خود بیفزایند.
محمدی پس از پیروزی تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان برابر تیم قدرتمند روسیه نیز گفت: خدا را شاکرم که شروع خوبی برای کشتی آزاد ایران در این رقابت ها رقم خورد و توانستیم با تیم جوان خود در قلب روسیه، آزادکاران روس را شکست دهیم.
وی گفت: پیش بینی می کردیم که در سه وزن بالا برتری با ما باشد، بچه ها هم خوب کشتی گرفتند و ما در سه وزن بالا با اختلاف بردیم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: شاید مقداری عدم خودباوری در اوزان پایین (سبک وزن) باعث شد در سه وزن نخست کشتی را به روس ها واگذار کنیم. البته شرکت در این گونه رقابت ها است که باعث می شود کشتی گیران نقاط ضعف خود را پیدا کنند.
وی افزود: این میدان ها باعث می شود که آینده سازان کشتی ما نقاط ضعف خود را از بین ببرند.
محمدی در واکنش به این پرسش که بنظر می رسد پا قدم وی برای کشتی آزاد ایران خوب بوده است؟ گفت: خانواده کشتی به من محبت دارند، امروز تعدادی از دلاوران کشتی ایران که داشته های کشتی هستند در این رقابت ها شرکت کردند و دیدیم که به راحتی می شود به جوانان اعتماد کرد.
وی گفت: برخی از کشتی گیران ایرانی حاضر در این رقابت ها تا دیروز جزو تیم نوجوانان یا جوانان ایران بوده اند، ما امیدواریم با میدان دادن به این جوانان، تیم ملی قدرتمندی برای مسابقات مهم پیش رو بسازیم.
عباس فروتن دارنده مدال طلای جوانان جهان و آزادکار وزن 97 کیلوگرم تیم منتخب کشتی ایران در روسیه نیز پس از پیروزی بر حریف روس گفت: در دور اول آذربایجان را با اختلاف 10 امتیاز شکست دادم، کشتی گیر ازبک را هم ضربه فنی کردم و دور سوم با کشتی گیر روس رقابت جانانه ای داشتم و توانستم داور و کشتی گیر روس را با هم شکست دهم.
وی افزود: سطح مسابقات کشتی در روسیه همیشه بالا بوده است و آنها هیچ وقت تیمی روانه میدان نمی کنند که شکست بخورد.
احمد بذری دارنده مدال برنز جوانان جهان نیز اظهار داشت: سطح مسابقات بالا بود و تمامی حریفان با آمادگی بالا در این رقابت ها شرکت کردند، خدا را شکر می کنم که هر سه کشتی را بردم .
این آزادکار وزن 86 کیلوگرو و بهشهری تیم ملی افزود: همه حریفان خوب هستند و من توانستم با تمرینات منسجم در طول ماه های گذشته نتایج خوبی بگیرم، میدان خوبی برای محک زدن خودم بود و مطمئنم شرکت در این رقابت ها می تواند تجربه ما را برای شرکت در مسابقات بزرگتر آماده کند.
امیر حسین کاوووسی دارنده مدال برنز نوجوانان جهان و آزادکار 74 کیلوگرم تیم منتخب ایران هم گفت: در دور نخست با نماینده جمهوری آذربایجان کشتی گرفتم که به خاطر یک اشتباه کوچک کشتی را واگذار کردم، در دور دوم آزادکار ازبکی را بردم و در دور سوم باز هم با یک اشتباه، کشتی را به حریف روس واگذار کردم.
وی گفت: باید در چنین میدان هایی حاضر شویم تا تجربه لازم را برای کشتی گرفتن در مسابقات قهرمانی جهان بدست آوریم.
پیمان بیابانی کشتی گیر وزن 65 کیلوگرم کشورمان که مدال طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد، نیز گفت: در دور اول و دوم کشتی گیران آذربایجان و ازبکستان را شکست دادم اما در کشتی سوم، حریف روس از دستم فرار کرد و در ادامه مسابقه چند ضربه به سر و صورتم خورد که باعث شد تمرکز خود را از دست بدهم.
نادر حاج آقا نیا کشتی گیر وزن 57 کیلوگرم کشورمان نیز سطح مسابقات را خوب ارزیابی کرد و گفت: چند مدال آور آسیایی در این رقابت ها شرکت کرده اند.
وی گفت: از کشتی هایی که گرفتم راضی نیستم اما در همین رقابت ها است که می توانیم ضعف های خود را پیدا کنیم.
حاج آقا نیا افزود: حریف آذربایجانی را بردم اما در دو کشتی بعدی شکست خوردم، امیدوارم در برابر گرجستان جبران کنم.
علی شکری پور مربی تیم منتخب کشتی آزاد ایران نیز اظهار داشت: روسیه از بزرگان کشتی جهان است بنابراین مسابقات کشتی در این کشور همواره از سطح قابل قبولی برخوردار بوده است.
وی گفت: ما تیمی جوان و کم تجربه را به روسیه اعزام کردیم، جوانانی که در قالب تیم منتخب کشتی ایران به روسیه آمده اند قبلا در رده جوانان کشتی می گرفتند.
شکری پور ادامه داد: از سرمربی تیم ملی و کادر فنی تمی ملی کشتی به خاطر اعتماد به جوانان تشکر می کنم؛ ساختن تیم ملی قدرتمند از چنین رقابت هایی شروع می شود و قطعا باید با شرکت در چنین میدان هایی از هم اکنون برای آینده کشتی اعتماد سازی کنیم تا چند تیم قدرتمند داشته باشیم.
وی در واکنش به این پرسش که در برخی مواقع به زبان شیرینی مازنی کشتی گیران را هدایت می کرد، گفت: هیجان و احساسات زیاد در طول مسابقه منجر به این مساله می شود ضمن اینکه چهار تن از کشتی گیران حاضر در این رقابت ها از مازندران هستند و فکر می کنم قطعا صحبت با آنان با زبان مادری باعث می شود که از روحی شارژ شوند.
به گزارش ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام الروسا روزهای دهم و یازدهم آذرماه، در شش وزن المپیکی و به طور تیم به تیم در شهر مسکو روسیه برگزار می شود.
در کشتی آزاد تیم های روسیه، ایران، گرجستان، آذربایجان و ازبکستان و در کشتی فرنگی نیز تیم های روسیه، گرجستان، آذربایجان و ازبکستان به این مسابقات دعوت شده اند.
تیم کشتی آزاد ایران دیروز در نخستین مسابقه خود در رقابت های جام الروسا روسیه با نتیجه پنج بر یک از سد تیم آذربایجان گذشت. نادر حاج آقانیا (57 کیلوگرم)، پیمان بیابانی (65 کیلوگرم)، احمد بذری(86 کیلوگرم)، عباس فروتن(97 کیلوگرم) و یدالله محبی(127 کیلوگرم) نفرات پیروز تیم ایران در این مسابقه بودند و تنها امیر حسین کاووسی (74 کیلوگرم) نتیجه را واگذار کرد.
ملی پوشان کشتی آزاد ایران پس از استراحت در دور دوم، در دور سوم به مصاف ازبکستان رفتند که با نتیجه پنج بر یک به پیروزی رسیدند.
بیابانی، کاوسی، بذری، فروتن و محبی نفرات پیروز تیم ایران در این مسابقه بودند و تنها حاج آقا نیا نتیجه را واگذار کرد.
تیم ایران در سومین دیدار خود برابر روسیه قرار گرفت که هر یک موفق به کسب سه پیروزی شدند اما تیم ایران با امتیاز 14 مقابل 10 امتیاز روسیه برنده این دیدار شد.
در این دیدار نادر حاج آقانیا، پیمان بیابانی و امیرحسین کاووسی شکست خوردند و احمد بذری (10 بر صفر)، عباس فروتن (11 بر 4) و یدالله محبی (برنده با ضربه فنی) حریفان خود را شکست دادند.
تیم امروز (یکشنبه) در دور پنجم به مصاف گرجستان می رود.
نتایج دیدار تیم ایران مقابل تیم روسیه به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: آرجان تیوترین، برنده 10- نادر حاج آقا نیا 7
65 کیلوگرم: ناچین کولار، برنده 5- پیمان بیابانی صفر
74 کیلوگرم: نیکیتا سوچکوف، برنده 8- امیرحسین کاووسی 5
86 کیلوگرم: احمد بذری، برنده 10- اسلاویک نانیف صفر
97 کیلوگرم: عباس فروتن، برنده 11- زین اله کوربانوف 4
125 کیلوگرم: یداله محبی، برنده – ماگومدحاجی نوراسولوف
در حاشیه این رقابت ها در دو وزن مسابقه جایزه بزرگ (انفرادی) با جایزه 3 هزار دلاری برگزار می شود.
اروپام **1346**1067

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *