مبارزه من با هادی بهتر می توانست تمام شود


مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان از روز چهارشنبه در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز شد و روز (جمعه) به پایان رسید.
یکی از مبارزات بسیار حساس این رقابت ها و در وزن 125 کیلوگرم بین پرویز هادی دارنده مدال طلای بازی های آسیایی و دارنده بازوبند پهلوانی کشور و یدالله محبی ملی پوش ایران در پیکارهای جهانی سال 2017 فرانسه اتفاق افتاد.
هادی بعد از حدود دو سال دوری از تیم ملی به دلیل حاشیه ها و اتفاقاتی که در مبارزه انتخابی او با کمیل قاسمی برای حضور در بازی های المپیک 2016 ریو رخ داد، نتوانسته بود به دوبنده تیم ملی برسد و از این جهت انگیزه فراوانی برای حضور در تیم ملی داشت. هادی البته تجربه حضور در رقابت های جهانی سال 2015 آمریکا را نیز دارد.
از سوی دیگر محبی جوانی از خطه کرمانشاه که طلای قهرمانی آسیا را دارد، سال گذشته با شکست تمامی رقبا از جمله کمیل قاسمی، نفر نخست تیم ملی ایران در جهانی پاریس شد و در آنجا نیز علی رغم کشتی های جسورانه در رده نهم قرار گرفت.
به همین دلیل در غیاب قاسمی این دو نفر، مدعی اصلی کسب دوبنده تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و پیکارهای جهانی بوداپست مجارستان بودند که دو دیدار فینال آزادکاران سنگین با حاشیه هایی و اعتراضاتی از سوی هواداران کرمانشاهی همراه بود.
اما نکته شاخص و مهم این مبارزه رعایت اخلاق و منش پهلوانی از سوی هر دو نفر و به خصوص محبی بود که با وجود شکست، سعی داشت اطرافیان خود و به خصوص عموی قهرمانش (محمد حسن محبی) را آرام کند.
محبی در کشتی نخست نتیجه را 3 بر یک و مبارزه دوم را نیز 3 بر 2 به حریف تبریزی خود واگذار کرد.
این آزادکار کرمانشاهی تیم ملی امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی دو روز، دو مرتبه با هادی کشتی گرفتم که به نظر من بهتر می توانست تمام شود.
دارنده مدال برنز بازی های داخل سالن آسیا ادامه داد: در کشتی نخست، اخطار اولی را که به من دادند و امتیازی که به هادی تعلق گرفت، درست نبود؛ چرا که این اتفاق دقیقا دو ثانیه به پایان کشتی رخ داد و اینکه گفته می شود من گلوی او را گرفته بودم، این امر ناخواسته و فقط برای لحظه ای رخ داد.
وی با اشاره به ضعف مشهود داوری ها در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی خاطر نشان کرد: در دیدار دوم، هادی که البته او از قهرمانان خوب و با اخلاق کشورمان است، با سر به من ضربه می زد و اخطار و امتیاز را داوران خیلی دیر به من دادند و حتی در لحظات آخر نیز دوبنده مرا کشید که از چشم داور دور ماند و این در حالی است که در سه دقیقه پایانی کشتی این من بودم که مدام حمله می کردم.
محبی با اشاره به ناراحتی هواداران کرمانشاهی و همچنین محمد حسن محبی از نتیجه مسابقه و اتفاقات رخ داده ،گفت: اگر مسابقه قهرمانی کشور و یا قهرمانی آسیا بود، داوران می توانستند دست به چنین اقداماتی بزنند؛ اما در مسابقه انتخابی در نهایت یک نفر برای تیم ملی انتخاب می شود و به همین دلیل داوری ها از اهمیت زیادی برخوردار است.
این آزادکار کرمانشاهی تیم ملی ادامه داد: هر چند بعد از مسابقات جهانی مقداری افت داشتم، اما برای مسابقات انتخابی به خوبی تمرین کرده بودم و زحمت زیادی کشیدم و از سوی دیگر فاصله مرحله نخست انتخابی (20 و 21 فروردین) تا مرحله نهایی انتخابی (19 تا 21 اردیبهشت) تنها 20 روز بود و این موضوع آمادگی را برای کشتی گیران کمی سخت می کند، هر چند در مرحله نهایی برای پیروزی به میدان آمده بودم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سالن شهدای هفتم تیر تهران به دلیل کمبود جا و همچنین فضای نزدیک تماشاگران به تشک های کشتی، محل مناسبی برای برگزاری چنین مسابقاتی نیست، گفت: به هر حال بخشی از جنجال ها و حاشیه ها به واسطه همین ضعف سالن ایجاد شد و بسیاری از علاقمندان نیز نتوانستند از نزدیک مسابقات را تماشا کنند.
محبی ادامه داد: ضعف داوری ها نیز از دیگر عوامل بروز برخی حاشیه ها و اتفاقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بود که امیدوارم با رفع این مشکلات در سال های آینده دیگر شاهد اتفاقات تلخ در کشتی نباشیم.
آزادکار سنگین وزن تیم ملی ادامه داد: با توجه به اینکه هم اکنون دوران مقدس سربازی را طی می کنم، فردا به همراه تیم کشتی آزاد ایران برای حضور در پیکارهای جهانی نظامیان جهان عازم روسیه هستم.
وی یادآور شد: تیم روسیه در این مسابقات تقریبا با نفرات ملی پوش خود حضور دارد و به طور حتم نتیجه آن می تواند محک بسیار جدی برای من باشد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *