لیگ کشتی روستایی راه‌اندازی می‌شود


«غلامرضا جعفری» روز سه شنبه با اشاره به برگزاری نشست خود با دبیر فدراسیون کشتی، به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اصالت و پیشینه تاریخی کشتی در ایران، اقبال مردم به این رشته زیاد است. کشتی جایگاه ویژه ای در بین بازی های بومی و محلی دارد و در مناطق مختلف کشور به شکل های مختلف به آن پرداخته می شود. فدراسیون های کشتی و ورزش روستایی برای تقویت و احیای ورزش کشتی در روستاها تعامل و همکاری گسترده ای خواهند داشت.
وی با بیان اینکه آمادگی راه اندازی لیگ کشتی روستایی نوجوانان را داریم، گفت: با استفاده از ظرفیت های تخصصی فدراسیون کشتی می توان زمینه پرورش استعدادها را در روستا فراهم کرد، بر همین اساس دوره های آموزشی داوری و مربیگری، در قالب یک تفاهم نامه بین 2 فدراسیون برگزار می شود.
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی با اشاره به تلاش های این فدراسیون برای حضور قدرتمند ورزش بومی و محلی در میادین بین المللی گفت: از دیگر موضوعات مورد بحث این نشست چگونگی حضور تیم های کشتی رده های سنی ایران در مسابقات بین المللی عشایری کشور قرقیزستان بود. ورزشکاران ایرانی در چند رشته به ویژه رشته کشتی پهلوانی در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.
جعفری افزود: در حال رایزنی با مقامات کشور قرقیزستان هستیم تا بتوانیم قبل از نهایی شدن تاریخ برگزاری این دوره از مسابقات، تعداد سهمیه های کشورمان را افزایش دهیم زیرا تنوع کشتی سنتی در ایران نسبت به دیگر کشورها بیشتر است.
«غلامرضا جعفری» رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی امروز (سه شنبه) میزبان «حمید بنی تمیم» نایب رئیس فدراسیون کشتی بود.
ورزشی ** 2052**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *