لیگ وزنه برداری چهارم تیر آغاز می شود


به گزارش ایرنا، هفته نخست لیگ برتر وزنه برداری در رده سنی جوانان و بزرگسالان به صورت هم زمان روزهای 4، 5 و 6 تیر برگزار می شود.
با توجه به اینکه ملی پوشان وزنه برداری ایران اجازه حضور در هفته نخست لیگ وزنه برداری را دارند، رکوردگیری ملی پوشان برای حضور در بازی های آسیایی نیز محسوب خواهد شد و بعد از این مسابقات تا حدودی ترکیب هفت نفره تیم ملی برای حضور در جاکارتا مشخص خواهد شد.
هشت تیم برای لیگ بزرگسالان و 10 تیم برای حضور در لیگ جوانان فصل 97 آمادگی خود را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرده اند.
در رده بزرگسالان بیمه رازی، تعاونی انقلاب شهریار، رعد پدافند، شرکت ملی حفاری اهواز، عقاب نیروی هوایی، مناطق نفت خیز جنوب خوزستان، نیروی زمینی ارتش و هیات وزنه برداری استان آذربایجان غربی و در رده سنی جوانان نیز تعاونی انقلاب شهریار، رعد پدافند، شرکت ملی حفاری اهواز، عقاب نیروی هوایی، کوثر ساری، مناطق نفت خیز جنوب خوزستان، نفت و گازمسجد سلیمان، نور همدان، نیروی زمینی ارتش و هیات وزنه برداری استان البرز برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کرده اند.
با توجه به تراکم مسابقات بین المللی در سال 97 و اهمیت بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی، لیگ برتر بزرگسالان چهار هفته ای خواهد بود و ضمنا لیگ جوانان هم سه هفته به طول خواهد انجامید.
ملی پوشان وزنه برداری پس از پشت سرگذاشتن مرحله دوم و سوم اردوی تیم ملی، هفته گذشته، تمرینات خود را به مدت یک هفته تعطیل کردند و قرار است دور جدید و مرحله چهارم اردو از 18 خرداد تا هفتم تیر دوباره در تهران برگزار شود.
پیش از این قرار بود مرحله سوم اردوی تیم ملی از 27 اردیبهشت در چمخاله لنگرود در استان گیلان و رکوردی گیری از ملی پوشان نیز نهم خرداد برگزار شود. اما با توجه به برگزاری مراسم تجلیل رییس جمهوری از مدال آوران که اول خرداد برگزار شد، برگزاری اردوی سطح دریا در شمال کشور به تاریخ دیگری تغییر یافت.
کیانوش رستمی، سید ایوب موسوی، محمدرضا براری، سهراب مرادی، محسن بهرام زاده، علی هاشمی، سعید علی حسینی، علیرضا سلیمانی، پیمان جان، بهداد سلیمی، علی مکوندی و مجید عسگری وزنه برداران حاضر در اردوی تیم ملی هستند.
رشته وزنه برداری در بازی های آسیایی در هفت وزن برگزار خواهد شد که نسبت به دوره های گذشته یک وزن کاهش یافته است.
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی، از 27 مرداد ماه تا 11 شهریور ماه برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *