لیگ ورزش های زورخانه ای به شکل جدید برگزار می شود


«مجتبی جوهری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لیگ ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با حضور هفت تیم و در دو گروه برگزار می شود. نارین یزد، بسیج کردستان، کفش ملی تهران، البرز، شهرداری اردبیل، مرزبانی ناجا و استان فارس تیم های حاضر در این مسابقات هستند.
وی اظهار داشت: پیش از این قرار بود تیم های نیروهای هوایی و اصناف تهران نیز در لیگ ورزش های زورخانه ای حضور داشته باشند که در مراسم قرعه کشی حضور نیافتند و حذف شدند. چنانچه هر یک از این دو تیم بتوانند پنج روز قبل از مسابقه خود را برسانند به جمع تیم ها اضافه می شود.
جوهری یادآو شد: در گروه نخست، نارین میبد یزد 29 آذر میزبان هیئت البرز خواهد بود و شهرداری اردبیل در ششمین روز از دی ماه 97 به مصاف هیئت فارس می رود. در گروه دوم نیز تیم کفش ملی 14 دی میزبان مرزبانی ناجا خواهد بود و تیم بسیج کردستان استراحت خواهد داشت.
وی یادآور شد: لیگ رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان نیز به صورت رفت و برگشت و با حضور تیم های منتخب کشوری برگزار می شود.
رییس فدراسیون کشتی پهلوانی و زورخانه ای در خصوص تعداد کم تیم های حاضر در لیگ بزرگسالان گفت: بنا داریم لیگ با شرایط ویژه، استاندارد و براساس آیین نامه برگزار شود. بر همین اساس تیم ها و قهرمانان تعهداتی را باید بدهند تا کیفیت مسابقات افزایش یابد و انتظار داریم که حامیان مالی نیز در این زمینه حضور پیدا کنند.
رییس فدراسیون کشتی پهلوانی و زورخانه ای ادامه داد: این ورزش دارای جذابیت های فراوانی است که می بایست با برگزاری رقابت های لیگ که ویترین معرفی جذابیت های این ورزش است، به رسالت اصلی خود در توسعه همگانی این رشته عمل کنیم.
وی هدف از راه اندازی لیگ را توسعه این ورزش اصیل و ایرانی دانست و بیان داشت: باید با استاندارد کردن همه موارد مربوط به رقابت های جذاب لیگ که در سه رشته تیمی، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی برگزار می شود، بخش خصوصی را ترغیب به حضور فعال در این مسابقات کنیم تا سرانجام در آینده ای نزدیک شاهد فراگیر شدن این ورزش ملی باشیم.
جوهری در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری المپیاد ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در قم خبر داد و گفت: این رقابت ها با حمایت وزارت ورزش و جوانان و با حضور 20 تیم از سراسر کشور در قم در حال برگزاری است.
رییس فدراسیون کشتی پهلوانی و زورخانه ای ادامه داد: در ابتدا قرار بود مسابقات المپیاد استعدادهای برتر تنها در رشته های المپیکی برگزار شود که با پیگیری از وزارت ورزش و با توجه به شرایط ملی و آیینی ورزش زورخانه ای، قبول کردند که مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز برگزار شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *