لغو اعزام ها مشکلی برای تیم ملی ایجاد نمی کند


به گزارش ایرنا، «احد پازاج» روز سه شنبه در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در جمع خبرنگاران افزود: براساس نیاز خود تورنمنت های بین المللی را انتخاب و در آنها حضور پیدا می کنیم و مشکلی در خصوص لغو اعزام ها نداریم. در اعزام های بین المللی موضوعاتی همچون گرفتن ویزا (روادید) و مسائل مالی نیز مطرح است و از همه مهمتر نیاز تیم ملی به این تورنمنت ها است.
وی اظهار داشت: بیشتر ملی پوشان به تورنمنت های بین المللی اعزام شده اند و دیگر نیازی به اعزام آنها وجود ندارد. اما اگر نقطه کوری در تیم ملی برای انتخاب نفر مورد نظر در برخی اوزان وجود داشته باشد، حتما نفرات مذکور به رقابت های بین المللی اعزام می شوند.
پازاج تصریح کرد: اما جایی که نیاز به اعزام بین المللی نداشته باشیم، این کار را انجام نمی دهیم، ضمن آنکه خطر آسیب دیدگی نیز وجود دارد.
وی در خصوص شرایط تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان نیز گفت: شرایط این تیم بسیار خوب است و امیدوارم که موفقیت های کشتی همچنان ادامه داشته باشد.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص علی اشکانی نیز گفت: او از دوستان خوب من و زمانی نیز شاگردم بود، قرارداد او بعد از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به اتمام رسید و نیاز بود که قرارداد دیگری منعقد شود. موضوع به آن صورتی که در رسانه ها انتشار یافت، نبود و رسانه ها خیلی آن را بزرگ کردند. اشکانی از مربیان جوانی است که برای موفقیت باید از او حمایت کنیم.
وی در پاسخ به این سووال که آیا بعد از پیکارهای جهانی سال 2018 مجارستان، شورای فنی در خصوص سرمربی تیم ملی تصمیم گیری می کند؟ گفت: شورای فنی بعد از هر تورنمنتی عملکرد ملی پوشان و کادر فنی را مورد بررسی قرار می دهد و به طور حتم عملکرد سرمربی نیز ارزیابی خواهد و البته شورای فنی در مورد اشکانی نظر مثبت دارد.
پازاج همچنین در خصوص حضور پژمان پشتام در وزن 77 کیلوگرم ایران در پیکارهای جهانی، اظهار داشت: براساس روند آمادگی، نتایج تورنمنت ها و مشورت هایی که از اعضای شورا می گیریم، باید در این خصوص تصمیم بگیریم و به طور حتم از همه ظرفیت های کشتی فرنگی برای موفقیت در پیکارهای جهانی بهره خواهیم گرفت.
وی همچنین حضور پشتام و محمدعلی گرایی را در دو وزن متفاوت در پیکارهای قهرمانی جهان را رد نکرد و گفت: البته تصمیم گیری در این خصوص هنوز زود است.
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی همچنین از احتمال حضور مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم ایران در رقابت های جهانی خبر داد و گفت: البته هنوز حضور هیچ کشتی گیری در پیکارهای جهانی قطعی نشده و ترکیب تیم ملی 15 روز مانده به آغاز مسابقات اعلام می شود.
وی همچنین گفت: کشتی گیرانی همچون بهنام مهدیزاده از ظرفیت ها و داشته های کشتی کشور هستند. در حال حاضر حدود 30 تا 35 کشتی گیر در رده بزرگسالان حضور دارند، بنابراین آنها را باید حفظ و نگهداری کرد. اگر مهدیزاده بعد از بازی های آسیایی به اردوی تیم ملی دعوت نمی شد، از آمادگی دور می شد و با توجه به اینکه جام جهانی و جام باشگاههای آسیا در پیش است با دعوت به اردو، آمادگی خود را حفظ می کنند.
به دلیل تامین نشدن هزینه های ارزی، حضور تیم های ملی کشتی در تورنمنت هایی همچون «الکساندر مدوید» و «اولگ کارایف» در کشور بلاروس، سرکسیسان ارمنستان و صربستان لغو شد.
رقابت های جهانی کشتی قهرمانی جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *