لرستان بر سکوی نخست مسابقات کشتی خردسالان کشور ایستاد


سرپرست این دور از مسابقات و نماینده فدراسیون کشتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: مسابقات کشتی فرنگی و آزاد مرحله گروهی رقابت های کشتی خردسالان در گروه 3 در 2 روز در کنگاور برگزار شد.
اسداله رضایی با بیان اینکه این رقابت‌ها در چهار منطقه و در شهرهای کنگاور، اردبیل، آبادان و بیرجند درحال برگزاری است، اضافه کرد: گروه سوم مسابقات با حضور هشت استان مدعی عنوان قهرمانی در شهر کنگاور استان کرمانشاه برگزار شد.
وی ادامه داد: استان های اصفهان، قم، مرکزی، کرمانشاه، همدان، لرستان، کردستان و ایلام در گروه سوم مسابقات حضور داشتند.
رضایی در ادامه گفت: در پایان مسابقات کشتی آزاد خردسالان که با حضور 106 کشتی گیر امروز جمعه در کنگاور برگزار شد، تیم لرستان بعنوان قهرمانی رسید و تیم های همدان و کرمانشاه به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
وی همچنین گفت: در بخش کشتی فرنگی نیز که 108 کشتی گیر حضور داشتند، لرستان، اصفهان و کردستان به ترتیب با کسب 208، 205 و 180 امتیاز عنوان های اول تا سوم بخش گروهی را کسب کردند.
نماینده فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: تیم اصفهان نیز در مسابقات اجرای فنون با 250 امتیاز قهرمان شد و همچنین کردستان با 245 امتیاز و قم با 240 امتیاز دوم و سوم شدند.
رضایی یادآور شد: تیم های اول تا سومی هر بخش به مسابقات انتخابی تیم ملی راه یافتند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده که تاکنون قهرمانان زیادی در رشته های مختلف ورزشی به خصوص کشتی به جامعه ورزشی کشور معرفی کرده است.
سهراب رحمت آبادی، کیوان رستم آبادی و فرزاد کولیوند از قهرمان های جهان در رشته کشی اهل شهرستان کنگاور هستند.
8066/7447

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *