قویترین مرد معلول جهان آماده رکوردشکنی در بازیهای جاکارتا


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «سیامند رحمان» در حاشیه اختتامیه مسابقات وزنه برداری جانبازان و معلولان قهرمانی کشور به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود آن که توانایی شکستن رکورد ریو را داشتم اما با تصمیم کادر فنی در مسابقات قهرمانی کشور شرکت نکردم تا انگیزه رقابت برای جوانان و دیگر استعدادهای این رشته فراهم شود.
وی افزود: زمانی که در این مسابقات باشم مدال طلایم با توجه به تمرینات حتمی است و این موجب می شود که انگیزه لازم برای دیگران ورزشکاران به وجود نیاید. به عنوان عضوی کوچکی از خانواده ورزش ایران، هدف اصلی کسب افتخار بین المللی و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشورم است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.
رحمان در پاسخ به این پرسش که در پاراالمپیک ریو شما موفق به کسب رکورد 310 کیلوگرم شده‌اید، آیا در جاکارتا تصمیم به رکوردشکنی دارید یا خیر، گفت: برای حضور در بازی های پاراآسیایی آمادگی صد در صد دارم و هر چه کمیته پارالمیک تصمیم بگیرد قبول خواهم کرد چون این کمیته تصمیم خواهد گرفت چه وزنه ای انتخاب کنم. اگر این کمیته اجازه دهد می توانم وزنه 320 کیلوگرمی را هم بزنم.
دارنده مدال طلای پاراالمپیک 2016 در پایان گفت: از اینکه امروز شاهد رقابت ورزشکاران بودم خوشحالم و آنان به تنهایی نیز می توانند برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کنند، اما اگر یکی از این ورزشکاران نیز رقیب من باشد هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد بلکه موجب می شود در بازی های پاراآسیایی هم مدال طلا و هم نقره این بازی ها به کاروان ایران برسد.
سیامند رحمان وزنه بردار دسته به علاوه 107 کیلوگرم تیم ملی جانبازان و معلولان ایران است که در المپیک 2012 لندن و 2016 ریو مدال طلا کسب کرد. وی همچنین 5 مدال طلا و یک نقره قهرمانی جهان و دو مدال طلای بازی های پاراآسیایی را در کارنامه دارد.
رحمان در پارالمپیک ریو 2016 با مهار وزنه 310 کیلوگرم همه رکوردهای جهانی را شکست و با اختلاف 75 کیلوگرم با نفر دوم مدال طلا گرفت.
ورزشی ** 2052**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *