قهرمان کشتی امیدهای جهان: برای حضور در المپیک ناامید نیستم


به گزارش ایرنا، «کامران قاسم پور» آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران در سال 2013 و در پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا به مدال طلا دست یافت و در همان سال و در پیکارهای جهانی این رده سنی به مدال نقره رسید.
آزادکار جویباری تیم ملی بعد از آن و طی پنج سال درخششی در مسابقات بین المللی نداشت تا اینکه سال گذشته و در جام جهان پهلوان تختی اول شد و اسفند ماه نیز در رقابت های بین المللی جام مربیان و ورزشکاران اوکراین با قدرت به مدال طلا دست یافت.
وی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در وزن 86 کیلوگرم برای حضور در پیکارهای جهانی سال 2018 بوداپست مجارستان، تا فینال پیش رفت، اما آنجا به همشهری خود و صخره سختی به نام «حسن یزدانی» برخورد کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت.
قاسم پور که به نظر بسیاری از کارشناسان، آینده درخشانی دارد و می تواند جایگزین خوبی برای یزدانی در وزن 86 کیلوگرم باشد، در رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان که روزهای 25 تا 27 آبان در بخارست رومانی برگزار شد، کاری کرد، کارستان. او در این مسابقات با پیروزی بر حریفانی از کشورهای آلمان، ترکیه، مغولستان و روسیه به مدال طلا دست یافت.
این مدال طلا در حالی به دست آمد که تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران در پیکارهای جهانی 2018 بوداپست مجارستان و همچنین تیم کشتی آزاد فرنگی زیر 23 نیز بدون فینالیست و کسب مدال طلا مسابقات جهانی را ترک کرده بودند و مدال طلای او به نوعی طلسم ناکامی تیم های کشتی ایران را در کسب مدال طلا شکست.
قاسم پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خدا را شکر می کنم که توانستم در پیکارهای امیدهای جهان این افتخار را برای کشورم کسب کنم و امیدوارم روند موفقیت هایم ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به دعوتش به اردوی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: در حال حاضر برنامه و تمرکز انجام تمرینات است تا بتوانم در مسابقات پیش رو نتیجه لازم را بگیرم.
قاسم پور در پاسخ به این سووال که با وجود حریف قدرتمندی همچون حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم آیا امیدوار به حضور در بازی های المپیک است؟ گفت: آرزو و هدف همه ورزشکاران حضور در بازی های المپیک است. هیچ گاه ناامید نیستم و تلاش خود را برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی انجام می دهم.
بازی های المپیک تابستانی 2020 (مرداد 1399) به میزبانی توکیو پایتخت ژاپن برگزار می شود.رقابت‌های کشتی آزاد، فرنگی و زنان المپیک در هر رشته در 6 وزن انجام خواهد شد که درهر وزن تنها ۱۶ کشتی‌گیر می‌توانند در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت کنند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *