قهرمان وزنه برداری جهان تجلیل شد


به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، مرادی که طلای بازی های المپیک 2016 ریو را در کارنامه دارد در پیکارهای جهانی سال 2017 آناهیم آمریکا در حرکت دو ضرب 233 کیلوگرم و در مجموع 417 کیلوگرم رکوردار جهان است.
وی در هفته نخست لیگ که روزهای 4 تا 6 تیر امسال در تهران برگزار شد برای تیم بیمه رازی و رکوردگیری تیم ملی به روی تخته رفت و همه رکوردهای این دسته را در کنار هماورد جدیدش در این وزن یعنی رستمی به صورت غیررسمی فرو ریخت. مرادی در حرکت یک ضرب با بلند کردن وزنه 199 کیلوگرم رکورد جهان را 2 کیلوگرم جابجا کرد. رکوردار این حرکت «آکاکیوس» یونانی است که از سال 1999 تاکنون شکسته نشده است.
قهرمان جهان و المپیک در حرکت دو ضرب نیز وزنه 240 کیلوگرم را بالای سر برد و مجموع 430 کیلوگرم را به ثبت رساند.
وی هفت کیلوگرم حرکت دو ضرب جهان و 13 کیلوگرم رکورد مجموع جهان در این دسته را که متعلق به خودش است را به صورت غیررسمی جابجا کرد.
این وزنه بردار اهل لنجان اصفهان نیز در تمرینات تیم ملی، بارها رکوردهای جهان و المپیک را فرو ریخته و یکی از امیدهای اصلی ایران برای کسب مدال طلا در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و المپیک 2020 توکیو است.
در همین راستا و به منظور ایجاد انگیزه و قدردانی از تلاش های شبانه روزی این قهرمان با اخلاق، اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز (شنبه) در حاشیه نشست فوق العاده خود از این قهرمان ارزشمند کشورمان تقدیر و تجلیل بعمل آوردند.
رییس کمیته ملی المپیک در این مراسم در سخنانی گفت: «سهراب مرادی» در کنار قهرمانی توانسته با اخلاق خوب خود نمونه بارز یک الگو برای نسل آینده را به نمایش بگذارد.
«سیدرضا صالحی امیری» افزود: نشست امروز برای این برگزار شد که ورزشکاران و اردونشینان کشورمان بدانند که کمیته ملی المپیک برای زحمات شبانه روزی و تلاشهای آنان ارزش قایل است و به طور حتم برای هر کدام از آنان در وقت و زمان خاص خود برنامه ای خواهد داشت.
وی تصریح کرد: ما ورزشکار را صرفا برای مدال نمی خواهیم و بارها اعلام کرده ام از این پس برای اینکه قهرمانان تحت فشار نباشند از قهرمانان مدال آورمان بخاطر موفقیت ها تجلیل بعمل می آوریم. ورزشکارانی که به هر دلیل موفق به کسب مدال نشده اند به پاس ماهها تمرین و ممارست و سختکوشی تقدیر خواهند شد.
صالحی امیری همچنین گفت: علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری نیز از مدیران سخت کوش ورزش کشور تمامی شرایط را برای موفقیت ملی پوشان این رشته مهیا کرده و جا دارد به پاس موفقیت های اخیر این رشته بخصوص قهرمانی تیم جوانان در رقابت های جهان به ایشان و تمامی اعضای کادر فنی و ورزشکاران خسته نباشید و خدا قوت بگوییم.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *