قهرمانی در المپیک با انتقام ناداوری مسابقات جهانی


به گزارش روز شنبه ایرنا از کمیته ملی المپیک، «فرشاد علیزاده» پس از کسب 2 مدال طلای نمایندگان کشتی فرنگی ایران در بازی های المپیک جوانان افزود: ده بزرگی انتقام ناداوری در رقابت های جهانی برابر حریف بلغاری را در بازی های المپیک جوانان گرفت تا هم حریفش را برده باشد هم بر روی سکوی قهرمانی ایستاده باشد.
وی افزود: «محمد نصرتی» هم عملکرد خوبی داشت. هر 2 حریف نصرتی از قدرت های جهان بودند ولی او توانست با مدیریت و توانمندی خود به نشان ارزشمند طلا برسد.
وی در خاتمه گفت: شرایط سنی ده بزرگی به گونه ای است که می تواند تا 2 سال برای نوجوانان هم مبارزه کند ولی نصرتی باید به رده جوانان و سپس بزرگسالان برود.
در رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ که در شهر بوینس آیرس آرژانتین در حال برگزاری است، نصرتی در وزن ۹۲ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در دیدار نهایی برابر «عثمان آیایدین» از ترکیه به پیروزی رسید. نصرتی پنجمین طلای کاروان ورزش ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.
نصرتی، پیش از این در دیدار نخست با نتیجه پنج بر صفر «فرناندو آلوز» از برزیل را مغلوب کرد و در دیدار دوم نیز با نتیجه پنج بر سه از سد «محمد اولویف» از روسیه گذشت.
ده‌بزرگی هم در وزن ۴۵ کیلوگرم در کشتی نخست با نتیجه سه بر یک «ادموند نازاریان» از بلغارستان را شکست داد و در کشتی دوم نیز با نتیجه ۹ بر صفر «محمد شعبان» از مصر را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در فینال نیز «رنزو پرالتا گونزالس» از کشور اکوادور را با نتیجه هشت بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
ده بزرگی در دیدار رده بندی مسابقات نوجوانان جهان مقابل حریف بلغارستانی قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *