قاسمی به فینال رقابت های کشتی آزاد روسیه راه یافت


به گزارش ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام «دیمیتری کرکین» روسیه از روز پنجشنبه در شهر یاکوتسک آغاز و فردا (شنبه) به پایان می رسد.
مسابقات پنج وزن دوم این رقابت ها از صبح امروز (جمعه) آغاز شد که «کمیل قاسمی» نماینده کشورمان در وزن 125 کیلوگرم پس از دو سال دوری از میادین با شکست همه حریفان ضمن راهیابی به فینال، بازگشت پرفروغی را داشت.
قاسمی که مدال نقره و برنز بازی های المپیک را در کارنامه دارد در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر «اینکار یرموکامبت» از قزاقستان را از پیش رو برداشت و در دور بعد نیز مقابل «گنادی کودینوویچ» از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
آزادکار جویباری تیم ملی در این مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر «ابراگیم سعیداف» از بلاروس را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار فینال «زولبو ناتساگسورن» دارنده مدال نقره و برنز آسیا از مغولستان است.
در وزن 61 کیلوگرم «محمد رمضان پور» در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 «ماگومد حاجی کاسونوف» از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد، اما در دور دوم با نتیجه 12 بر 8 مقابل حریف روس خود مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در دور بعد، رمضان پور از دور رقابت ها کنار رفت.
در همین وزن «مجید داستان» در دور نخست مقابل «ایگور دروزیانوف» از روسیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد، وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 70 کیلوگرم «فرزاد عموزاد خلیلی» در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مغلوب «یوگنی ژربایف» از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال عموزاد به گروه بازنده ها رفت تا فردا (شنبه) به کار خود در این گروه برای کسب مدال برنز ادامه دهد. در این وزن «سوسلان رامونوف» قهرمان جهان و المپیک از روسیه مقابل حریف خلیلی با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد.
همچنین صبح امروز مسابقات شانس مجدد پنج وزن نخست برگزار شد که در وزن 57 کیلوگرم «پوریا ترکمان» پس از استراحت در دور نخست در دور بعد «ایگور پتروف» از روسیه را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت و در دور بعد مقابل «آریان تیوترین» از روس با نتیجه 13 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت.
وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل کشتی گیری از کشور روسیه شکست خورد و از دور رقابت ها حذف شد.
عصر امروز نیز رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست برگزار می شود که «احمد بذری» در دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم به صاف «آرسن علی موسالالیف» قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه می رود.
«مسعود خواجه صالحانی» نیز در دیدار رده بندی وزن 97 کیلوگرم با «ایگور اوسیانکوف» از روسیه مبارزه می کند.
ورزشی**1067** 1200

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *