فینالیست های روز نخست انتخابی تیم ملی کشتی مشخص شدند


به گزارش ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان از امروز در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز و تا عصر جمعه ادامه دارد.
رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی از صبح امروز آغاز شد و فینال روز پنجشنبه (فردا) ساعت 17 تا 19 برگزار می شود.
احمد بذری، یونس امامی، پیمان بیابانی، پژمان پشتام و بهنام مهدیزاده علیرغم آنکه پیش بینی می شد به دیدار فینال راه یابند، اما با توجه به 2 شکستی که در این رقابت ها داشتند از دور مسابقات حذف شدند.
**فینالیست های کشتی آزاد:
57 کیلوگرم: رضا اطری – مهران رضازاده
65 کیلوگرم: حسن مرادقلی – مهران نصیری
74 کیلوگرم: سعید داداشپور – مصطفی حسین خانی
86 کیلوگرم: حسن یزدانی – کامران قاسمپور
92 کیلوگرم: علیرضا کریمی – رضا بیات

**فینالیست های کشتی فرنگی:
60 کیلوگرم: مهرداد مردانی – محمد فقیری
67 کیلوگرم: محمدرضا گرایی – حامد تاب
77 کیلوگرم: محمد علی گرایی – رسول گرمسیری
97 کیلوگرم: علی اکبر حیدری – امیرحسین حسینی
130 کیلوگرم: مهدی نوری – شهاب قوره جیلی
با توجه به اینکه امروز (چهارشنبه) نخستین روز مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی بود، اما تماشاگران استقبال خوبی از مسابقات داشتند و ضمن آنکه سالن شهدای هفتم تیر در مرکز تهران واقع شده، نیروی انتظامی و ماموران حراست وزارت ورزش، امنیت و انضباط خوبی را ایجاد کرده اند.
در وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی در حالی که پژمان پشتام با نتیجه 5 بر صفر از محمد شربی نیازی پیش بود، در پایان فرنگی کار خوزستانی (شربی نیازی) در اعتراض به داوری، با دست داور را هول داد که به دلیل حرکت غیر ورزشی از مسابقات حذف شد.
در زمانی که حسن یزدانی برای مسابقه وارد سالن می شد با تشویق هواداران روبرو می شد. یزدانی در کشتی برابر بذری از ناحیه سینه مصدوم شد که البته جای نگرانی برای این آزادکار کشورمان که طلای جهان و المپیک را در کارنامه دارد، نخواهد داشت.
در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی به غیر از قاسم رضایی، حسن رحیمی، رضا یزدانی و کمیل قاسمی، سید احمد محمدی، مهدی یگانه جعفری، حامد عاشق حسینی، اسماعیل نجاتیان، امین طاهری نیز غایب هستند و ضمن آنکه سید مصطفی صالحی زاده در وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی علیرغم آنکه نامش در قرعه کشی بود اما در مسابقات امروز حاضر نشد.

نتایج کامل مسابقات روز نخست به شرح زیر است:
57 کیلوگرم کشتی آزاد:
فینال: رضا اطری – مهران رضازاده
دور اول:
فرهاد جلایی 2 – مهران رضازاده 7
رضا اطری 3 – نادر حاج آقا نیا 2
دور دوم:
نادر حاج آقانیا 4 – مهران رضازاده 6
رضا اطری 12 – فرهاد جلایی 7

65 کیلوگرم کشتی آزاد:
دور اول:
پیمان بیابانی صفر – مهران نصیری 3
یونس امامی 6 – حسن مراد قلی 7
دور دوم:
حسن مراد قلی 2 – مهران نصیری صفر
یونس امامی (برنده) – پیمان بیابانی (حاضر نشد)
دور سوم:
یونس امامی 2 – مهران نصیری 3

74 کیلوگرم کشتی آزاد:
دور اول:
حامد رشیدی صفر – سعید داداشپور 4
مصطفی حسین خانی 3 – مسعود کمروند یک
دور دوم:
مسعود کمروند 3 – سعید داداشپور 4
مصطفی حسین خانی 2 – حامد رشیدی صفر

86 کیلوگرم کشتی آزاد:
دور اول:
علیرضا کریمی صفر – کامران قاسمپور 5
احمد بذری صفر – حسن یزدانی 8
دور دوم:
حسن یزدانی 8 – کامران قاسمپور 2
احمد بذری 5 – علیرضا کریمی 3
دور سوم:
احمد بذری 4 – کامران قاسمپور 7

92 کیلوگرم کشتی آزاد:
دور اول:
ارشک محبی 4 – مهدی هدایتی صفر
رضا بیات 6 – علی ابراهیمی صفر
دور دوم:
مهدی هدایتی صفر – علیرضا کریمی 10
علی ابراهیمی 4 – ارشک محبی 7
دور سوم:
علیرضا کریمی 3 – رضا بیات صفر
دور چهارم:
رضا بیات 4 – ارشک محبی یک
دور پنجم:
علیرضا کریمی 4 – ارشک محبی یک

60 کیلوگرم کشتی فرنگی:
دور اول:
مهرداد مردانی 4 – بهروز ملکی صفر
محمد فقیری 3 – رضا عباسی یک
دور دوم:
رضا عباسی 8 – بهروز ملکی صفر
محمد فقیری صفر – مهرداد مردانی 4
دور سوم:
رضا عباسی3 – مهرداد مردانی 8

67 کیلوگرم کشتی فرنگی:
دور اول:
محمدرضا گرایی 7 – حسین اسدی 3
حامد تاب 4 – امین سوری یک
دور دوم:
حسین اسدی 8 – کرامت عبد ولی صفر
امین سوری صفر – محمدرضا گرایی یک
دور سوم:
حسین اسدی 3 – حامد تاب 5
محمدرضا گرایی (برنده با ضربه فنی) – کرامت عبدولی
دور چهارم:
حامد تاب 3 – محمدرضا گرایی 6

77 کیلوگرم کشتی فرنگی:
دور اول:
پژمان پشتام 9 – محمدعلی گرایی 2
سیاوش دوستاریان صفر – رسول گرمسیری 7
دور دوم:
محمدعلی گرایی 5 – محمد شربی نیازی یک
رسول گرمسیری 4 – پژمان پشتام 3
دور سوم:
محمدعلی گرایی (برنده با ضربه فنی) – سیاوش دوستاریان
پژمان پشتام 5 – محمد شربی نیازی صفر (به دلیل حرکت غیر ورزشی دیسکالیفه شد)
دور چهارم:
محمد علی گرایی 11 – رسول گرمسیری صفر

97 کیلوگرم کشتی فرنگی:
دور اول:
علی اکبری حیدری 3 – محمد بیرانوند یک
امیرحسین حسینی 2 – امیرحسین میری صفر
دور دوم:
محمد بیرانوند 10 – محمد یگانه 8
امیرحسین میری صفر – علی اکبر حیدری 8
دور سوم:
محمد بیرانوند یک – امیرحسین حسینی یک (برنده)
علی اکبر حیدری 6 – محمد یگانه 5
دور چهارم:
امیرحسین حسینی صفر – علی اکبر حیدری 6

130 کیلوگرم کشتی فرنگی:
دور اول:
شهاب قوره جیلی – مهدی نوری (برنده با ضربه فنی)
بهنام مهدیزاده 2 – پارسا نظری صفر
دور دوم:
پارسا نظری صفر – مهدی نوری 4
بهنام مهدیزاده یک – شهاب قوره جیلی 2
دور سوم:
بهنام مهدیزاده یک – مهدی نوری یک (برنده)
ورزشی*1067*3783**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *