فصل سوم لیگ کشتی کلاسیک بانوان جمعه برگزار می شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری فدراسیون کشتی، تیم های مجتمع ورزشی حمید سوریان، فرزند ارومانات کرمانشاه، شهرما شهرداری مشهد، گل بهار خراسان رضوی، املاک قهرمانان نور و مجله دنیای کشتی در این مسابقات حضور خواهند داشت.
در فصل نخست این مسابقات تیم های کافه کاله نور، باغچه مینو و شرکت عمران گلبهار به عنوان های اول تا سوم رسیدند و در فصل دوم نیز تیم های مشاور املاک قهرمانان نور، شهرما شهرداری مشهد و مجتمع ورزشی حمید سوریان به ترتیب اول تا سوم شدند.
لیگ کشتی بانوان در راستای تاکید اتحادیه جهانی برای راه اندازی کشتی زنان در تمام کشورها، با شکلی متفاوت در ایران برگزار می شود.
این رشته که تفاوت چندانی با کشتی آزاد از نظر رد و بدل شدن فنون و قوانین ندارد، برای زنان مسلمان راه اندازی شده و با استقبال چشمگیری بانوان کشتی دوست مواجه شده است.
با راه اندازی کشتی کلاسیک بانوان از سوی فدراسیون کشتی ایران و قرار گرفتن آن در بین رشته های رسمی اتحادیه جهانی کشتی، اولین تورنمنت رسمی این رشته در لبنان با حضور نمایندگان کشورهایی مانند قرقیزستان، عراق، ایتالیا، آذربایجان، بنگلادش، هندوستان، ارمنستان، گرجستان و… برگزار شد.
فاطمه محمدی (50 کیلوگرم)،‌ زهرا یزدانی (55 کیلوگرم)، فاطمه نیکبخت (60 کیلوگرم)، میمنت قاسم آبادی(‌65 کیلوگرم)، کوثر لفته زاده (70 کیلوگرم) و معصومه خانلر (75 کیلوگرم) ترکیب تیم اعزامی ایران به رقابت های لبنان بودند که دهم مهر در این کشور برگزار شد.
دختران کشتی گیر ایران در این رقابت ها 2 مدال طلا و 2 برنز کسب کردند.
ورزشی ** 2052**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *