فرنگی کار تیم ملی از صعود به فینال بازماند


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، طبق برنامه اعلامی مسابقات وزن های 60 و 67 کیلوگرم از امروز (سه شنبه) و از ساعت 10:30 در سالن مرکزی جاکارتا آغاز شد و مسابقات وزن های 77، 87، 97 و 130 کیلوگرم نیز فردا (چهارشنبه) برگزار خواهد شد.
گرایی در رقابت های وزن 67 کیلوگرم در دور نخست «حسن عبدالکریم» از سوریه را 11 بر 2 شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی، مقابل «تسمرادوف» دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان قرار گرفت.
فرنگی کار شیرازی تیم ملی که در سه دقیقه نخست اسیر حملات سهمگین تسمرادوف شده بود، در سه دقیقه دوم و در حالی که 15 ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود و 8 بر 5 از حریف خود عقب بود با اجرای فن کمر بسیار زیبا حریف خود را به پل برد و با ضربه فنی او را شکست داد و به جمع چهار نفر برتر این وزن راه یافت.
گرایی در مرحله نیمه نهایی متاسفانه برابر «آلمات کبیسبایف» دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد و از صعود به فینال بازماند و بعد از ظهر امروز برای کسب مدال برنز «هونگ» از چین تایپه را پیش رو خواهد داشت.
در وزن 60 کیلوگرم مردانی یکی از امیدهای اصلی کسب مدال طلای کشتی فرنگی ایران در بازی های آسیایی در دور نخست «کیم سئونگ هاک» دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را 7 بر 3 شکست داد.
مردانی که سابقه حضور در پیکارهای جهانی سال 2017 را دارد؛ در مرحله یک چهارم نهایی متاسفانه با ارائه کشتی بسیار ضعیف برابر «شینیبو اوتا» دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند.
با توجه به راهیابی اوتا به فینال، مردانی در جدول شانس مجدد 9 بر صفر «حسن سیدکا» از اندونزی را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت.
مردانی برای کسب مدال برنز باید به مصاف «بهرام اف» ازبکستانی برود.
کاروان ورزشی ایران تاکنون سه طلا و سه نقره و سه برنز در این بازیها کسب کرده است.
مدال آوران ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا:
** طلا
حسن یزدانی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد
علیرضا کریمی وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد
پرویز هادی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد
** نقره
کوروش بختیار تکواندو پومسه
مرجان سلحشوری تکواندو پومسه
زهرا کیانی ووشو تالو
** برنز
رضا اطری وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد
فرزان عاشورزاده وزن منهای 58 کیلوگرم تکواندو
علی پاکدامن شمشیربازی سابر
ایران با 380 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در 42 ماده ورزشی در این رویداد شرکت کرده است. این رقابت ها که به طور رسمی از 27مرداد ماه امسال به میزبانی اندونزی آغاز شده است، تا 11 شهریورماه ادامه دارد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *