فرنگی کاران برای کسب مدال در پیکارهای جهانی مصمم هستند


«علی اشکانی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چند ماه گذشته برنامه های تمرینی، براساس تقویم فنی پیش رفت؛ هر چند حضور در برخی تورنمنت های بین المللی به دلیل شرایط ارزی و مالی فدراسیون لغو شد.
وی اظهار داشت: وضعیت ملی پوشان از نظر بدنی و انگیزشی مطلوب است. ترکیب تیم ملی تلفیقی از فرنگی کاران با تجربه و جوان است که همگی آنها همدل، متحد، سخت کوش و مصمم برای کسب مدال خود را مهیای حضور در مسابقات جهانی کرده اند.
اشکانی ادامه داد: امیدوارم که در روز مسابقات هم قرعه خوبی نصیب ملی پوشان ایران شود؛ چرا که قرعه در روند کشتی آنها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. همه فرنگی کاران برای کسب آمادگی روزها و تمرینات سختی را پشت سر گذرانده اند و امیدوارم بتوانند به حق واقعی خود دست یابند.
وی با اشاره به سرمایه گذاری کشورهای مختلف جهان در کشتی و شرایط سخت برای کسب مدال گفت: تیم ایران نیز از کشتی گیران خوبی برخوردار است و امید زیادی برای موفقیت داریم. البته از برخی منتقدان نیز انتظار داریم که بدون غرض و نیت شخصی انتقاد کنند.
دارنده مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان یادآور شد: همه ملی پوشان براساس فرایند و عملکرد آنها در تورنمنت های بین المللی و حضور در تمرینات انتخاب شده اند. برای مثال مسلم نادری خادم فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم ایران با کسب عنوان نخست در انتخابی و کسب مدال طلا در تورنمنت گرجستان به عضویت تیم ملی درآمد و اگر در روز مسابقات همت داشته باشد می تواند به مدال نیز برسد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: برخی از ملی پوشان دچار آسیب دیدگی و مصدومیت هایی هستند که جزیی از کشتی است و این مصدومیت را با کمک کادر پزشکی تا پایان مسابقات جهانی مدیریت می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مسوولان باید به کشتی به عنوان ورزش اول کشور توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: در سال 2014 تیم ملی با سرمربیگری احد پازاج قهرمان جهان شد و هیچ اتفاقی رخ نداد. تیم ایران سال گذشته نایب قهرمان جهان شد و باز هم اتفاق خاصی برای کشتی رخ نداد. با این حال فدراسیون کشتی، کادر فنی و ملی پوشان وظیفه خود را که همان کسب موفقیت و شاد کردن دل مردم است، انجام می دهند.
اشکانی یادآور شد: هدف اصلی و نگاه ما به بازی های المپیک 2020 توکیو است و امیدواریم مسابقات جهانی سال 2018 و 2019 سکوی پرتابی برای موفقیت در المپیک باشد.
تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه اعزام به پیکارهای جهانی تمرینات خود را براساس برنامه ملی پوشان کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در سه گروه برگزار می کند تا ملی پوشان ضمن قرار گرفتن در حالت تیپر (سبک شدن تمرینات) بتوانند در روز مسابقات به اوج آمادگی برسند.
ملی پوشان کشتی فرنگی بامداد روز دوشنبه عازم بوداپست مجارستان خواهند شد.
ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی: مسلم نادری خادم (55 کیلوگرم)، مهرداد مردانی (60 کیلوگرم)، محسن حاجی پور (63 کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (67 کیلوگرم)، محمد علی گرایی (72 کیلوگرم)، پژمان پشتام (77 کیلوگرم)، سعید عبدولی (82 کیلوگرم)، حسین نوری (87 کیلوگرم)، مهدی علیاری (97 کیلوگرم) و شهاب قوره جیلی (130 کیلوگرم).
رقابت های کشتی فرنگی با مسابقات وزن های 55، 63، 72 و 82 کیلوگرم در روز پنج شنبه 3 آبان ماه آغاز و رقابت های وزن های 60، 67 و 87 کیلوگرم در روز جمعه 4 آبان و مسابقات وزن های 77، 97 و 130 کیلوگرم در روز شنبه 5 آبان ماه برگزار می شود.
طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات هر وزن در 2 روز برگزار خواهد شد که رقابت های مقدماتی تا مشخص شدن فینالیست ها روز اول و رقابت ها شانس مجدد، رده بندی و فینال روز دوم انجام خواهد شد.
زمان وزن کشی ساعت 8:30 تا 9 صبح به وقت محلی و مسابقات صبح 10:30 تا 15:30 و رقابت های عصر در فاصله زمانی 17 تا 21:30 انجام می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *