فرنگی‌کار تیم ملی: همه تمرکزم حضور در پیکارهای مجارستان است


پشتام فرنگی کار وزن 77 کیلوگرم، اهل باقرشهر در شهرستان ری و در جنوبی ترین شهر تهران در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی با پیروزی مقابل مدعی اصلی این وزن یعنی «محمدعلی گرایی» عنوان نخست را کسب کرد.
پشتام که مدال طلای بازی های داخل سالن و رقابت های بین المللی اوکراین را در کارنامه دارد، اواسط تیر ماه امسال همراه با گرایی برای ارزیابی نهایی و انتخاب نفر نخست این وزن به رقابت های بین المللی جایزه بزرگ گرجستان اعزام شدند که گرایی به مدال نقره دست، اما پشتام از کسب مدال بازماند و کادر فنی تصمیم گرفت گرایی را به این مسابقات اعزام کند.
پشتام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی های آسیایی به نسبت رقابت های جهانی آسانتر و جوایز آن نیز بیشتر است که متاسفانه به این بازی ها اعزام نشدم و اکنون همه هدفم حضور قدرتمند در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در مجارستان است.
وی اظهار داشت: کادر فنی به من اعلام کرده است که در جهانی مجارستان حضور خواهم داشت و به احتمال فراوان من و یا گرایی یک نفر باید تغییر وزن دهیم که بستگی به نظر خودمان و تصمیم کادر فنی دارد.
پشتام بیان داشت: براساس نظر کادر فنی در مسابقات لیگ امسال شرکت نکردم و همه تمرکز و حواسم را برای پیکارهای جهانی گذاشته ام و در صورت حضور در مجارستان بهترین کشتی های خودم را خواهم گرفت تا دورخیز خوبی برای بازی های المپیک 2020 توکیو داشته باشم.
وی ادامه داد: با بهترین های وزن 77 کیلوگرم دنیا همچون نمایندگان ارمنستان، لهستان و جمهوری آذربایجان، کشتی گرفته ام و با سبک همه آنها آشنا هستم.
این فرنگی کار اهل شهر ری در پاسخ به این سووال که چه برنامه ای برای رویارویی با «رومن ولاسوف» دارنده دو مدال طلای المپیک از روسیه دارد، اظهار داشت: اوج کشتی ولاسوف در خاک است و تمرینات زیادی در این بخش دارم و کشتی های او را آنالیز کرده ام. در این وزن تنها با ولاسوف روس و ویکتور نمس قهرمان جهان از صربستان کشتی نگرفته ام.
وی اظهار داشت: سال ها برای حضور در تیم ملی تلاش کرده ام و امسال به این خواسته خود نزدیک شده ام و به راحتی آن را از دست نخواهم داد، چرا که هدف اصلی من کسب مدال در بازی های المپیک است و امیدوارم بتوانم جا پای کشتی گیر بزرگ و نامدار جهان از خطه شهرری یعنی حمید سوریان بگذارم.
پشتام در ابتدا کشتی را در رشته آزاد در باقر شهر زیر نظر رضا شیرازی و اسماعیل دهقان آغاز کرد و بعد از آن در شهرری تمرینات کشتی فرنگی را زیر نظر اساتیدی همچون حسین بیگی و ماشاءالله عرب فرا گرفت و هم اکنون نیز در شهرری با مربیانی همچون محمد شربیانی و محمد صفرزاده تمرین می کند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *