فرماندار چاراویماق: مشکل کمبود آرد در شهرستان قطب تولید گندم مایه تاسف استبه گزارش ایرنا، صابر تقویمی روز یکشنبه در کارگروه آرد و نان این شهرستان از کمبود آرد در نانوایی‌های شهرستان انتقاد کرد و افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت چاراویماق ۳۱ هزار نفر است اما با شروع فصل کاری کشاورزی (اردیبهشت تا مهرماه) و مراجعت اهالی از شهرهای بزرگ، جمعیت شهرستان به بیش از ۸۵۰۰۰ نفر می‌رسد و همین امر شهرستان را در زمینه تأمین آرد و نان و برخی مایحتاج دچار مشکل می‌کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت شهرستان روستا نشین هستند خواستار توزیع عادلانه آرد در نانوایی‌های روستایی شد.

مدیرعامل شرکت غله آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به وضعیت نامطلوب و مشکلات نانوایی‌ها در تأمین مواد اولیه و پخت نان اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات نانوایی‌ها شد.

ابوالحسن زاده به شناور بودن تعداد جمعیت شهرستان چاراویماق در فصول مختلف نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، سهمیه آرد نیمه یارانه‌ای نانوایی‌ها در این شهرستان در ۶ ماهه اول سال تا سقف ۳ برابر افزایش خواهد یافت.

چاراویماق با سه هزار و ۷۰۰ نفر بهره بردار بخش کشاورزی دارای ۷۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی است و سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می‌کند.
محصولات عمده بخش کشاورزی چاراویماق گندم و جو، حبوبات، علوفه، تره بار و محصولات باغی و فرآورده‌های لبنی، عسل، چغندرقند، دانه‌های روغنی، انواع صیفی جات و پوست است.
این شهرستان از مهم‌ترین مراکز تولید گندم و جو در آذربایجان شرقی به شمار می‌رود.
چاراویماق یکی از شهرستان‌های الگوی اقتصاد مقاومتی، دارای ۲ بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب غربی، ورقه و قوری چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب شرقی، یک نقطه شهری به نام قره آغاج و ۲۴۸ آبادی است.
این شهرستان با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷‌

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *