فرصت دوباره کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد به یزدانی


به گزارش روز شنبه ایرنا، یزدانی که به «پلنگ جویبار» معروف است، علاوه بر سابقه حضور در سه دوره از بازی های المپیک (2008 پکن، 2012لندن و 2016 ریو)، 2 مدال طلا و 2 برنز رقابت های قهرمانی جهان را در کارنامه دارد.
وی پس از ناکامی در کسب مدال در بازیهای المپیک 2008 پکن، در المپیک لندن که در اوج آمادگی و تجربه قرار داشت، به دلیل مصدومیت، مدال طلای مسلم خود را از دست داد.
یزدانی در اوایل سال 95 و پیش از بازی های المپیک ریو و در حالی که در جویبار برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی آماده می شد، از ناحیه آشیل پا مصدوم شد و به دلیل همین مصدومیت نتوانست عملکرد خوبی در المپیک ریو داشته باشد. البته در این بین نباید از ناداوری صورت گرفته در کشتی او با «ختاگ گازیموف» از جمهوری آذربایجان گذشت.
وی از اوایل مرداد ماه سال گذشته تمرینات سبک خود را آغاز کرد و پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت طی ماههای گذشته و برای حضور در مسابقات انتخابی، تمرینات سنگین و فنی را در جویبار پشت سر گذاشت.
علی رغم آنکه شورای فنی مجوز حضور یزدانی را در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی داده بود، اما او به دلیل مشکلات شخصی نتوانست در این مسابقات حضور یابد.
با توجه به اینکه سایر مدعیان این وزن طی سال های اخیر در وزن 97 کیلوگرم نتوانسته اند عملکرد قابل قبولی داشته باشند، به نظر می رسد کادر فنی با اعزام یزدانی فرصت دوباره ای برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان داده است.
مشکلات تیم ملی در وزن 97 کیلوگرم به گونه ای است که کادر فنی برای اعزام نفر اصلی این وزن به بازی های آسیایی نتوانست به علیرضا گودرزی و مجتبی گلیج اعتماد کند و علیرضا کریمی را در این وزن به بازی های آسیایی اعزام کرد.
کریمی نیز طی سال های گذشته در وزن 86 کیلوگرم کشتی می گرفت و در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی به وزن 92 کیلوگرم آمده بود.
از دیگر نکات تیم منتخب کشتی آزاد ایران، حضور کمیل قاسمی دارنده مدال نقره و برنز بازی های المپیک در تیم منتخب اعزامی به جام کرکین روسیه است.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین روزهای 15 تا 17 شهریور در شهر یاکوتسک روسیه برگزار می شود و تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان با دعوت رسمی فدراسیون روسیه به این رقابت ها اعزام خواهد شد. همچنین تمامی هزینه های تیم اعزامی از سوی برگزار کننده این مسابقات پرداخت می شود.
ترکیب تیم کشتی آزاد کشورمان برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: پوریا ترکمان
61 کیلوگرم: مجید داستان
65 کیلوگرم: محمد رمضان پور و پیمان بیابانی
70 کیلوگرم: فرزاد عموزاد خلیلی
86 کیلوگرم: احمد بذری
92 کیلوگرم: رضا بیات
97 کیلوگرم: رضا یزدانی و مسعود خواجه صالحانی
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی
همراهان: مصطفی میرعمادیان (مربی ارشد و سرپرست)، مهدی برائتی (مربی) و محمدحسن یاراحمدی (داور).
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *