فادزایف: تحریم مانع توسعه ورزش می شود


«آرسن فادزایف» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 17 و 18 آذرماه زادگاه من (ولادی قفقاز پایتخت جمهوری اوستیای شمالی) میزبان کشتی گیران قدرتمند ایران و آمریکا خواهد بود.
دارنده دو مدال طلای المپیک و 6 مدال طلای قهرمانی جهان خاطر نشان کرد: مطمئن هستم که با حضور ایرانی ها یکی از با کیفیت ترین، مسابقات کشتی جهان در ولادی قفقاز برگزار خواهد شد. فکر می کنم کشتی گیران خوب ایران به ولادی قفقاز بیایند.
فادزایف ادامه داد: در آن مسابقات کشتی گیران آمریکایی هم حضور دارند و قرار است تا 20 کشور، کشتی گیران خود را به این رقابت ها اعزام کنند و نفرات اصلی تیم ملی کشتی روسیه در این رقابت ها با حریفان روبرو می شوند.
وی گفت: خوشحالیم که آنجا میزان کشتی گیران خوب و با تکنیک ایران خواهیم بود.
نایب رئیس فدراسیون کشتی روسیه در واکنش به این پرسش که پیشتر کشتی گیران آمریکایی از حضور در مسابقاتی که طرف روس در آنها حضور دارد، سرباز زده اند؟، گفت: تحریم اقدام اشتباهی است که سیاست آن را بر ورزش تحمیل می کند و مانع توسعه ورزش می شود.
این نابغه کشتی آزاد جهان در دهه 80 میلادی افزود: تیم کشتی آمریکا به ما اعلام کرده که به اوستیای شمالی می آید و ما حتی برای آنها بلیت هم گرفته ایم و آنها قرار است امروز (سه شنبه) وارد روسیه شوند.
فادزایف با بیان اینکه تیم ملی کشتی آمریکا با ترکیب 15 نفره وارد روسیه خواهد شد، گفت: کشتی گیران آمریکا آماده المپیک می شوند، آنها خودشان هم می دانند که نیاز به شروع قدرتمندانه دارند چرا که در مسابقات بوداپست ناکام بودند.
وی گفت: به اعتقاد من مسابقات پیش رو در هفته آینده یکی از قدرتمندترین مسابقات کشتی در جهان است و مدعیان جهان باید در آن خود را محک بزنند.
نایب رئیس فدراسیون کشتی روسیه در ادامه این گفت وگو اظهار داشت: هدف همه کشتی گیران درخشش در بازی های المپیک است از این رو فکر می کنم مسئولان کشتی در کشورهای مختلف به گونه ای برنامه ریزی می کنند که ورزشکاران در المپیک به بالاترین سطح آمادگی برسند و این یک دوره چهار ساله است که همواره تکرار می شود.
وی گفت: ما روی کشتی گیران جوان و آینده دار از هم اکنون سرمایه گذاری می کنیم تا در المپیک نتیجه لازم را بگیریم دیدید که در مجارستان چهار قهرمان جهان داشتیم حتی به اعتقاد من می توانستیم پنج یا شش قهرمان داشته باشیم.
وی در خصوص کشتی ایران هم گفت: ایرانی ها در کشتی زبانزد هستند آنها همواره با ارایه یک کشتی زیبا و با تکنیک خود را از دیگران متمایز کرده اند.
نایب رئیس فدراسیون کشتی روسیه گفت: برادران خادم را درنظر بگیرید، رسول خادم یکی از بهترین کشتی گیران جهان بوده است.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام آلانز روزهای 16 تا 18 آذر ماه در ولادی قفقاز کشور روسیه برگزار می شود که تیم منتخب کشتی استان مازندران با 10 آزادکار در این مسابقات حضور پیدا خواهد کرد. تمامی هزینه های اعزامی این تیم توسط میزبان تقبل شده است.

اسامی تیم منتخب کشتی آزاد مازندران به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: افشین رحمانی
61 کیلوگرم: بهنام احسان پور و محمدباقر یخکشی
65 کیلوگرم: مهران نصیری
70 کیلوگرم: محمد یوسفی
74 کیلوگرم: حسین الیاسی
79 کیلوگرم: علی سوادکوهی و امید حسن تبار
86 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه
125 کیلوگرم: جابر صادق زاده
همراهان: سید علی خدایی، علی میرزا آقازاده خراسانی (مربیان)، محمد باقری (داور) و مصطفی میرعمادیان (سرپرست).
اروپام *391*1346*9118

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *