غیبت علی حسینی و تغییر وزن دو قهرمان المپیک


به گزارش ایرنا، لیگ وزنه برداری رده های سنی جوانان و بزرگسالان در سال 97 به طور هم زمان روزهای 4 تا 6 تیر به میزبانی تالار وزنه برداری ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.
هفته نخست لیگ وزنه برداری در حالی از اهمیت خاصی برای باشگاهها برخوردار است که عملکرد 12 ملی پوش ایران برای شناخت ترکیب نهایی جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نیز مورد توجه کادر فنی قرار خواهد گرفت.
مجید عسگری در دسته 69 کیلوگرم (شرکت ملی حفاری)، کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم (بدون باشگاه)، علی مکوندی در دسته 85 کیلوگرم (تیم مناطق نفت خیز جنوب)، سهراب مرادی در دسته 94 کیلوگرم (بیمه رازی)، سید ایوب موسوی در دسته 94 کیلوگرم (مناطق نفت خیز جنوب)، علی هاشمی در دسته 105 کیلوگرم (بدون باشگاه)، محمدرضا براری در دسته 105 کیلوگرم (بیمه رازی)، علیرضا سلیمانی در دسته 105 کیلوگرم (شرکت ملی حفاری)، پیمان جان در دسته 105 کیلوگرم (مناطق نفت خیز جنوب)، بهداد سلیمی در فوق سنگین (بیمه رازی)، سعید علی حسینی در فوق سنگین (بیمه رازی) و محسن بهرام زاده (مناطق نفت خیز جنوب) ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی هستند که برای حضور در ترکیب تیم ملی در بازی های آسیایی جدال تنگاتنگی خواهند داشت.
براساس استارت فهرست اعلامی فدراسیون وزنه برداری، سعید علی حسینی دارنده مدال نقره دسته فوق سنگین قهرمانی جهان یکی از غایبان بزرگ هفته نخست خواهد بود.
وی که مدتی بعد از پیکارهای جهانی سال 2017 آمریکا به دلیل مصدومیت از تمرینات دور بود بعد از رفع مصدومیت، تمرینات خوبی را در ماههای گذشته پشت سر گذاشت، اما در روزهای اخیر و در جریان تمرینات به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر، نمی تواند در هفته نخست لیگ برای بیمه رازی که رکوردگیری ملی پوشان نیز محسوب می شود، حضور یابد.
علی حسینی در این خصوص گفت: برای آنکه این مصدومیت تشدید نشود در رکوردگیری تیم ملی حضور نخواهم داشت، در حالی که در تمرینات کوردگیری خوبی را نیز زده بودم که متاسفانه این مصدومیت ایجاد شد.
وی بیان داشت: تلاش دارم تا با درمان مصدومیت خود را به بازی های آسیایی برسانم.
از نکات جالب توجه لیگ، حضور سهراب مرادی دارنده مدال طلای جهان و المپیک در رکوردگیری تیم ملی در یک وزن بالاتر یعنی دسته 105 کیلوگرم است. البته سهراب در سال های گذشته نیز همواره برای تیم های خود در یک دسته بالاتر حضور پیدا می کرد.
به غیر از مرادی، کیانوش رستمی دیگر قهرمان المپیکی ایران در یک وزن بالاتر و در دسته 94 کیلوگرم در رکوردگیری تیم ملی حضور خواهد داشت.
از سوی دیگر علیرضا سلیمانی، محسن بهرام زاده، محمدرضا براری، مجید عسگری و علی مکوندی پنج وزنه بردار تیم ملی هستند که هر کدام در این فصل به عضویت یکی از باشگاههای خود در آمده اند، اما براساس نظر سرمربیان باشگاهها در هفته نخست لیگ در ترکیب تیم های خود حضور نخواهند داشت و تنها برای رکوردگیری تیم ملی به روی تخته می روند.
احتمالا ملی پوشان به سر وزن نرسیده اند و سرمربیان تیم های باشگاهی نیز برای حضور آنها در یک وزن بالاتر، مخالفت کرده اند.
علی هاشمی و کیانوش رستمی از وزنه برداران ملی پوش امسال به عضویت هیچ باشگاهی در نیامده اند و قرار است تنها در رکوردگیری تیم ملی حضور داشته باشند.
تیم ملی وزنه برداری بعد از هفته نخست لیگ قرار است اردوی سطح دریا را در یکی از شهرهای استان گیلان برگزار کند.
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اواخر مرداد ماه برگزار خواهد شد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *