عموزاد خلیلی و عبداللهی به فینال رسیدند


به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان از صبح امروز (سه شنبه) در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد.
همچنین «سید عرفان جعفریان» در وزن 51 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفت و «علی اکبر فضلی» در وزن 60 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.
نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم به شرح زیر است:
در وزن 45 کیلوگرم «رحمان عموزاد خلیلی» در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر «توماس فیشر» از سوئیس را شکست داد و در دور بعد مقابل «جیگور سارانتویا» از مغولستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله با نتیجه 9 بر یک «احمد یوکسل» از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت تا فرداشب در دیدار پایانی به مصاف «رافائل هاروتونیان» از ارمنستان برود.
در وزن 51 کیلوگرم «سید عرفان جعفریان» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل «اسرائیل بایتازایف» از روسیه با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و در دور سوم نیز «اشرف کریم زادا» از جمهوری آذربایجان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
جعفریان در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 2 مغلوب «ماتئو راموس» از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت.
در وزن 60 کیلوگرم «علی اکبر فضلی» در دور نخست با «علی بیگ علی بیگ اف» از بحرین را با نتیجه 9 بر یک شکست داد و در دور دوم مقابل «حمزه آلاجا» از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف ترک در دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده ها رفت.
وی ابتدا در این گروه به مصاف «لاسای مختارولی» از قزاقستان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف با «مونخ اوچیر» از مغولستان دیدار می کند و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه خواهد یافت.
در وزن 71 کیلوگرم «محمد نخودی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «شینوسوکه سوواما» از ژاپن با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ژاپنی، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 92 کیلوگرم «علیرضا عبداللهی» در دور نخست «یونس غفوراف» از قزاقستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد «آلبرت جیمز فراری» از آمریکا گذشت و در سومین مبارزه نیز با نتیجه 10 بر صفر «مونو داهیا» از هند را از پیش رو برداشت و به جمع چهار نفر برتر راه یافت.
وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر «یوهانس مایر» از آلمان را از پیش رو برداشت تا در دیدار فینال مقابل «عمر آگتاس» از ترکیه قرار گیرد.
رقابت های فینال و رده بندی پنج وزن دوم، فردا شب (چهارشنبه) برگزار می شود.
تا لحظاتی دیگر «محمدرضا قیاسی» و «امیرحسین زارع» در دیدارهای فینال وزن های 80 و 110 کیلوگرم و «مهدی ویسی» و «محمد کریمی» در دیدارهای رده بندی وزن های 48 و 65 کیلوگرم باید به مصاف حریفان خود بروند.
شبس**ورزشی**1067**1917

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *