عمل به توصیه های امام(ره) رضایتمندی از نظام اسلامی را افزایش می دهدحسن رضا یوسفوند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اندیشه ها و افکار بنیانگذار انقلاب اسلامی برای اعتلای هرچه بیشتر نظام باید نهادینه و شیوه های مدیریتی و سلوک شخصیتی ایشان برای نسل های مختلف بیان و اجرایی شود.

وی بیان کرد: شیوه های مدیریتی و هدفمند امام (ره) در دوران رهبری ایشان با وجود مشکلات متعدد و تهدیدها علیه کشور، موفقیت آمیز و اثر بخش بود که امام خامنه ای این روش های مدیریتی را برای نظام بکار گرفته اند.

استاد دانشگاه پیام نور ادامه داد: این اندیشه ها و زندگی ساده زیستی امام خمینی (ره) در مردم و مسئولان باید گسترش پیدا کند و رسانه ها مانع از فراموشی آنها بشوند و بیشتر فرهنگ سازی کنند.

وی با بیان اینکه وصیت نامه رهبر کبیر انقلاب در دانشگاه تدریس می شود، اضافه کرد: این اقدام برای تبیین و ترویج توصیه های این شخصیت بزرگ کافی نیست و باید اقدامی برای اجرای عملی این آرمان ها در زندگی مردم انجام شود.

وی یادآورشد: حضرت امام (ره) التزام عملی به حرف و توصیه های خود داشتند که این موضوع به توسعه رفتارهای نیکو و کارآمدی اندیشه های آن کمک کرد و مردم با مشاهده یکسان رفتار و گفتار امام پیرو راه بودند.

یوسفوند ساده زیستی امام خمینی (ره) را نمونه بارز از گفتار و عمل صادقانه معرفی کرد و افزود: آنچه امام مسئولان رابه ساده زیستی و زندگی مثل مردم توصیه می کرد در زندگی خودش وجود داشت.

وی اضافه کرد: صداقت و ساده زیستی در ابعاد مختلف زندگی ایشان مورد توجه و مشاهده بود و همواره همه نسبت به این موضوع اذعان دارند.

۱۴ خرداد سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی می باشد که ایشان دارای شخصیتی همه جنبه و دارای رفتاری خاص و بی نظیر در تاریخ رهبران کشور های دنیاست.

۷۱۳۱/‏۶۰۲۶/‏

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *