عملکرد تیم جوان کشتی آزاد ایران در بوداپست بد نبود


پرویز هادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سطح مسابقات جهانی بوداپست مجارستان بسیار بالا بود، چون تیم های مطرح جهان برای کسب سهمیه و اندوختن تجربه کافی برای مسابقات المپیک 2020 با تمام توان در آن شرکت کردند.
وی افزود: قرعه های اعضای تیم کشتی آزاد در مسابقات بوداپست نیز قرعه های بسیار سختی بود و کار را برای تیم جوان شده ایران سخت تر کرد.
هادی بیان کرد: در مجارستان اوزان کشتی المپیکی بود یعنی در 6وزن برگزار شد و اعضای تیم 3 مدال برنز را کسب کردند که عملکرد مناسبی است.
وی ادامه داد: باید انتظارات از تیم ملی کشتی آزاد ایران منطقی باشد، زیرا برخی مغرضانه از ضعف تیم ملی سخن می گویند.
عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران یادآوری کرد: به علت نبود بودجه و اختصاص نیافتن ارز کافی برای اعزام به مسابقات بین المللی، تیم ملی کشتی آزاد ایران به رقابت های برون مرزی بلاروس، ارمنستان و لهستان اعزام نشد.
وی افزود: برای کسب آمادگی و تجربه لازم به خصوص اعضای جوان تیم کشتی، شرکت در رقابت های بین المللی لازم است همان طور که رقبای ایران و تیم های درجه یک دنیا همواره در مسابقات مختلف جهانی شرکت می کنند.
هادی در خصوص عملکرد انفرادی خود نیز گفت: به رغم اینکه از آمادگی جسمی خوبی برخوردار بودم، بر اثر یک اشتباه تاکتیکی و فنی در مقابل قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان مسابقه را واگذار کردم و راهی دیدار رده بندی شدم.
وی اظهار داشت: در مسابقات آینده جهانی با تمام تلاش، رنگ مدالم را طلایی خواهم کرد.
هادی همچنین بیان کرد: مدال برنز مسابقات جهانی بوداپست مجارستان نخستین مدال جهانی در تاریخ کشتی آذربایجان شرقی در رده بزرگسالان است.
وی گفت: اکنون در استراحت هستم اما در آینده نزدیک تمرینات خود را برای رسیدن به آمادگی بیشتر جهت شرکت در مسابقات جام جهانی 2019 که احتمالا در مشهد برگزار می شود، آغاز می کنم.
به گزارش ایرنا پرویز هادی آزادکار وزن 125 کیلوگرم ایران در مسابقات 2018 بوداپست مجارستان در دیدار رده بندی با شکست حریف روسی به مدال ارزشمند برنز سنگین وزن پیکارهای قهرمانی جهان دست یافت.
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن ‘اسپورت هال بوک’ شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.
هادی در دیدار رده بندی وزن 125 کیلوگرم مقابل ‘آنزو خیزریف’ از روسیه قرار گرفت و مقتدرانه و با نتیجه 11 بر 2 حریف خود را شکست داد.
هادی در دومین تجربه جهانی خود در دور اول ‘روبرت باران’ دارنده مدال برنز اروپا از لهستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد.
وی در دور دوم مقابل ‘ابراگیم سعیداف’ دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس با نتیجه 11 بر 2 به پیروزی رسید و در مرحله یک چهارم نهایی نیز در یک کشتی حساب شده با نتیجه 3 بر 2 از سد ‘طاها آکگول’ قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
آزادکار تبریزی و دارنده 2 مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا در این مرحله در مقابل ‘گنو پتریاشویلی’ قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان با نتیجه 13 بر 6 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
3093/518

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *