علیاری نخستین پیروزی ایران را در روز سوم رقم زد


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان از 3 تا 6 آبان در سالن «لازلو پاپ» شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود. امروز (شنبه) کشتی گیران سه وزن پایانی 77، 97 و 130 کیلوگرم در مرحله مقدماتی به میدان می روند.
در وزن 97 کیلوگرم مهدی علیاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر یک سلیمان دمیرجی از ترکیه را شکست داد. دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در دور سوم به مصاف برنده کشتی میان موسی اولویف برنده مدال نقره جهان از روسیه و بک سلطان محموداف از قرقیزستان می رود.
در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل دیمیتری پیشکوف از اوکراین با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی این حریف اوکراینی به دیدار نهایی، در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به کارش ادامه دهد.
در وزن 130 کیلوگرم نیز شهاب قوره جیلی در دور نخست با نتیجه 2 بر یک مغلوب پاتاریدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان شد.
قوره جیلی در دومین تجربه جهانی خود باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی پاتاریدزه به فینال، در جدول بازنده ها شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند.
حسین نوری فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم تا لحظاتی دیگر برای راهیابی به دیدار رده بندی باید به مصاف آرتور شاهینیان از ارمنستان برود.
مسلم نادری خادم، مهرداد مردانی، محسن حاجی پور، محمدرضا گرایی و محمد علی گرایی نمایندگان وزن های 55، 60، 63، 67 و 72 کیلوگرم پنج نماینده حذف شده ایران از دور رقابت ها هستند. سعید عبدولی نیز در وزن 82 کیلوگرم پنجم شد.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *