عفاف و حجاب از مصادیق بارز سرمایه های اجتماعی استبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی در کارگروه عفاف و حجاب استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین برگزار شد افزود: عفاف و حجاب یک موضوع اجتماعی و فرهنگی است و باید با نگاهی دقیق و ظریف آن را مورد مطالعه قرار داد.
حبیبی ادامه داد: ۲۵ دستگاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند و در این میان ۱۴ دستگاه به صورت ویژه موضوع فرهنگی و اجتماعی را دنبال می‌کنند.
وی گفت: دستگاه‌های متعددی در راستای موضوعات فرهنگی و اجتماعی در حال فعالیت هستند که آموزش و پرورش، صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی را می‌توان از مهمترین آنها برشمرد.
حبیبی با بیان اینکه نقش این دستگاه‌ها در بین دستگاه‌های اجرایی دیگر بسیار پررنگ‌تر است، اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی به ویژه در بحث عفاف و حجاب باید با برنامه‌ریزی و بسترسازی مناسب زمینه را برای تحقق اهداف عفاف و حجاب فراهم کرد.
وی تاکید کرد: در موضوع عفاف و حجاب همه وظیفه دارند و باید تلاش کنند زیرا استحکام جامعه از همین موضوع نشأت می‌گیرد.
حبیبی با بیان اینکه در موضوع عفاف و حجاب نباید فقط به زنان بسنده کرد، گفت: مردان نیز به عنوان همسر، پدر و برادر نقش مهمی را در موضوع عفاف و حجاب خانواده ایفا می‌کنند.
وی اضافه کرد: در خانواده‌ای که پدر، همسر و برادر به موضوعات و مسائل عفاف و حجاب حساس هستند، موضوع عفاف و حجاب بسیار راحت تر جاری می‌شود.
حبیبی در ادامه به حمایت استان از سازمان‌های مردم نهاد که در امر عفاف و حجاب فعالیت دارند، اشاره کرد و گفت: استان در راستای مصوبات شورای اجتماعی کشور و کارگروه اجتماعی از سمن‌هایی که در مسائل فرهنگی و اجتماعی به ویژه عفاف و حجاب تلاش می‌کنند، حمایت کرده و کمک می‌شود این سازمان‌های مردم نهاد اهداف خود را در جامعه جاری کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: همه وظیفه داریم در راستای عفاف و حجاب گام برداریم، زیرا رعایت این موضوع، جامعه را مستحکم کرده و نشاط اجتماعی را نیز به وجود آورده و در دوام خانواده‌ها موثر است.
۱۹ تا ۲۵ تیرماه به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

۷۳۸۸*۶۱۰۱

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *