عضو تیم ملی وزنه برداری: پیشنهاد باشگاه ها حرفه ای نیست


«علی هاشمی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون برای حضور در لیگ با تیمی قرارداد نبسته ام و مسوولان تیم بیمه رازی هم که سال گذشته در آن حضور داشتم، صحبتی با من نداشته است.
وی اضافه کرد: همچنین از سوی باشگاه های مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری اهواز هم پیشنهاداتی مطرح شد که در حد و اندازه های یک ورزشکار حرفه ای نیست.
ملی پوش کشورمان اظهار داشت: طی چهار هفته باید در لیگ حضور داشته باشیم و احتمال مصدومیت نیز وجود دارد، اما مبالغ پیشنهادی به هیچ عنوان عادلانه نیست و از سوی دیگر فکر می کنم که تیم های شرکت ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب به گونه ای بسته شده اند که برای قهرمانی نیست، در حالی که برای قهرمانی حداقل باید چند ملی پوش را به خدمت بگیرند.
این وزنه بردار المپیکی ایران ادامه داد: همه وزنه برداران با توجه به تلاش و زحمتی که می کشند باید مزدشان را بگیرند و با توجه به اینکه در این رشته، وزنه برداران تنها با حضور در لیگ می توانند، درآمد داشته باشند، به ناچار در یکی از تیم ها حضور می یابند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده احتمال دارد در لیگ حضور نیابم اما آنچه که مشخص است من و کیانوش رستمی قراردادی را با باشگاهی منعقد نکرده ایم و اگر پیشنهاد خوبی باشد، شاید در لیگ حضور یابم.
دارنده مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان همچنین در خصوص تمرینات تیم ملی گفت: اردوهای تیم ملی با نظم و استمرار خوبی در حال برگزاری است و از آمادگی خوبی برخوردار هستم و خود را آماده حضور در رکوردگیری تیم ملی که همزمان با هفته نخست لیگ برگزار خواهد شد، می کنم.
دارنده 2 مدال برنز و یک نقره قهرمانی آسیا ادامه داد: مصدومیت زانو و درد آن همیشه با من است و هنوز بهبود نیافته و امیدوارم که به همین نحو بتوانم در مسابقات پیش رو حضور یابم.
وی گفت: با توجه به یکنواخت بودن اردوها در تهران، به نظر می رسد که برگزاری اردوها در خارج از تهران و یا حتی اردوهای برون مرزی، برای ملی پوشان مناسب باشد.
هاشمی در خصوص حضور سه وزنه بردار دیگر شامل محمدرضا براری، علیرضا سلیمانی و پیمان جان در دسته 105 کیلوگرم در اردوی آماده سازی تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی گفت: همگی این افراد و همچنین سعید محمدپور از دوستان و ورزشکاران خوب هستند و از سوی دیگر رکوردگیری از ملی پوشان برای حضور در بازی های آسیایی برگزار خواهد شد و همگی لیاقت پوشیدن دوبنده تیم ملی را دارند چرا که زحمت فراوانی کشیده اند و در نهایت نفر برتر انتخاب خواهد شد.
این ورزشکار ایلامی تیم ملی ادامه داد: بعد از پیکارهای قهرمانی جهان، طبق معمول دوباره دچار آنفلوآنزا و بعد از آن مصدومیت پا شدم که اکنون شرایط بهتری دارم و در تمرینات نیز رکوردهای خوبی را ثبت کرده ام. در صورت انتخاب شدن برای حضور در بازی های آسیایی و چنانچه آسیب دیدگی نداشته باشم برای کسب مدال طلا به روی تخته می روم.
وی در خصوص اصلی ترین حریفان خود در بازی های آسیایی گفت: وزنه برداران ازبکستان و کره جنوبی در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در آناهیم آمریکا از اصلی ترین حریفانم بودند که با حضور آنها به مدال طلا دست یافتم و فکر می کنم در جاکارتا نیز حضور داشته باشند.
هاشمی همچنین در خصوص کم شدن سهمیه های المپیکی وزنه برداری ایران گفت: اینکه وزنه برداری ایران با وجود قهرمانان شایسته، فقط با 2 نماینده در بازی های المپیک 2020 توکیو حاضر باشد، خوشایند نیست و به نوعی ورزش کشورمان متضرر خواهد شد.
وی تصریح کرد: امیدوارم تا بازی های المپیک و با پیگیری مسوولان ورزش ایران، فدراسیون بین المللی و یا کمیته بین المللی المپیک در این تصمیم خود تجدید نظر کنند و سهمیه های کشورمان افزایش یابد.
مرحله چهارم اردوی تیم ملی وزنه برداری برای کسب آمادگی جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از 19 خرداد آغاز و تا هفتم تیر ادامه خواهد داشت و بعد از آن ملی پوشان برای برگزاری اردوی سطح دریا به یکی از شهرهای شمالی خواهند رفت.
مرحله دوم و سوم اردوی تیم ملی وزنه برداری از 14 فروردین آغاز شد و هفته گذشته به پایان رسید.
همچنین هفته نخست لیگ وزنه برداری باشگاههای کشور روزهای 4، 5 و 6 تیر برگزار می شود و ملی پوشان ضمن حضور در لیگ، عملکرد آنها به عنوان رکوردگیری تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی محاسبه خواهد شد و بعد از این مسابقات ترکیب هفت نفره تیم ملی برای حضور در جاکارتا مشخص خواهد شد.
مجید عسگری، کیانوش رستمی، علی مکوندی، سهراب مرادی، سید ایوب موسوی، علی هاشمی، محمدرضا براری، علیرضا سلیمانی، پیمان جان، بهداد سلیمی، سعید علی حسینی و محسن بهرام زاده 12 وزنه بردار حاضر در اردوی تیم ملی هستند.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *