عضو تیم ملی وزنه برداری زنان: دروازه موفقیت به رویم گشوده شد


به گزارش ایرنا، رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2019 آسیا به عنوان یکی از مراحل گزینشی بازی های المپیک 2020 توکیو روزهای سوم تا هشتم اردیبهشت در شهر نینگبو چین برگزار شد.
رقابت های گروه A دسته 76 کیلوگرم با حضور تعدادی از بهترین های جهان از کره شمالی، کره جنوبی و چین برگزار شد تا عرصه رقابت را برای «مرضیه قنبری» نماینده ایران در این دسته تنگ کنند.
قنبری با رکورد 70 کیلوگرم در یک ضرب، 85 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 155 کیلوگرم نفر نهم آسیا شد.
وی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره تجربه فوق العاده خود در این رقابت ها اظهار داشت: هنگامی که بر روی تخته رفتم، انرژی بسیار مثبتی را از تمامی کسانی که در این مسابقات حضور داشتند، دریافت می کردم.
عضو تیم ملی وزنه برداری بیان کرد: برای نخستین بار در چنین مسابقه بزرگی شرکت کردم و همه تلاشم را برای ثبت بهترین رکورد انجام دادم اما در نهایت با حضور بهترین های جهان مقام نهم آسیا را بدست آوردم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به سطح بالای مسابقات قهرمانی آسیا اشاره کرد و گفت: وزنه برداران چینی جزو برترین های دنیا محسوب می شدند. با وجود آنکه از بودن در کنار آنان خوشحال بودم اما می دانستم که رقابت برایم سخت و برای رسیدن به جایگاهی مناسب، نیازمند تلاش بیشتری هستم.
قنبری این مسابقات را دروازه موفقیت های بعدی خود دانست و گفت: در این رقابت ها انگیزه ام برای کسب سکو چند برابر شده و با تلاش مستمر به طور قطع سال های آینده جزو مدال آوران خواهم بود.
زنان وزنه بردار ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا موفق شدند در میان 19 تیم حاضر به جایگاه نهم برسند. این رقابت ها نخستین تجربه تیم ملی وزنه بر داری زنان کشورمان محسوب می شود.
ورزشی**9128**1067**9129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *