عضو تیم ملی وزنه برداری:به دلیل مصدومیت شرایط مناسبی ندارم


«سید ایوب موسوی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شرایط برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بسیار سخت شده است زیرا ملی پوشان حاضر در اردو، رکوردهای خوبی را ثبت کرده اند. رکوردهای تایید شده فدراسیون بالاست که با وجود آسیب دیدگی، زمان کمی برای آماده سازی خود برای حضور در رکوردگیری دارم.
وزنه بردار آبادانی تیم ملی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی یک هفته ای اردوی تیم ملی، در شهر خود پیگیر درمان زانو و فیزیوتراپی هستم تا به رکوردگیری تیم ملی که 4 تا 6 تیر ماه امسال همزمان با هفته نخست لیگ انجام خواهد شد، برسم.
دارنده 2 مدال نقره قهرمانی آسیا ادامه داد: هنوز مشخص نیست که می توانم به بازی های آسیایی برسم یا نه، چرا که در ابتدا باید در رکوردگیری، وزنه های مورد نظر را ثبت کنم و سپس برای بازی های آسیایی، برنامه ریزی کنم.
وی بیان داشت: درد زانویم کهنه بوده و قبل از المپیک 2016 ریو و همچنین پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در آمریکا نیز مرا اذیت می کرد اما در یک ماه گذشته با افزایش فشار تمرینات تیم ملی، مصدومیتم به صورت جدی خود را نشان داد.
موسوی گفت: در لیگ وزنه برداری برای تیم مناطق نفت خیز جنوب به روی تخته خواهم رفت.
سید ایوب موسوی پس از کسب 2 مدال نقره قهرمانی آسیا در سال های 2016 ازبکستان و 2017 ترکمنستان در دسته 85 کیلوگرم، در پیکارهای قهرمانی سال 2017 آمریکا با مجموع 385 کیلوگرم بعد از سهراب مرادی و وزنه برداری لیتوانی به مدال برنز جهان رسید.
با توجه به اینکه ملی پوشان وزنه برداری ایران اجازه حضور در هفته نخست لیگ وزنه برداری را دارند، رکوردگیری ملی پوشان برای حضور در بازی های آسیایی نیز محسوب می شود و بعد از این مسابقات تا حدودی ترکیب هفت نفره تیم ملی برای حضور در جاکارتا مشخص خواهد شد.
ملی پوشان وزنه برداری پس از پشت سرگذاشتن مرحله دوم و سوم اردوی تیم ملی، هفته گذشته، تمرینات خود را به مدت یک هفته تعطیل کردند و قرار است دور جدید و مرحله چهارم اردو از 18 خرداد تا هفتم تیر دوباره در تهران برگزار شود.
پیش از این قرار بود مرحله سوم اردوی تیم ملی از 27 اردیبهشت در چمخاله لنگرود در استان گیلان و رکوردگیری از ملی پوشان نیز نهم خرداد برگزار شود. اما با توجه به برگزاری مراسم تجلیل رییس جمهوری از مدال آوران که اول خرداد برگزار شد، برگزاری اردوی سطح دریا در شمال کشور به تاریخ دیگری تغییر یافت.
«کیانوش رستمی»، «سید ایوب موسوی»، «محمدرضا براری»، «سهراب مرادی»، «محسن بهرام زاده»، «علی هاشمی»، «سعید علی حسینی»، «علیرضا سلیمانی»، «پیمان جان»، «بهداد سلیمی»، «علی مکوندی» و «مجید عسگری» وزنه برداران حاضر در اردوی تیم ملی هستند.
رشته وزنه برداری در بازی های آسیایی در هفت وزن برگزار خواهد شد که نسبت به دوره های گذشته یک وزن کاهش یافته است.
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی، از 27 مرداد ماه تا 11 شهریور ماه برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *