عبدولی و گرایی به فینال راه یافتند


به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر «شی آن» چین در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی، محمدرضا گرایی و سعید عبدولی در اوزان 72 و 82 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و مهرداد مردانی و حامد تاب نمایندگان وزن های 60 و 67 کیلوگرم از دور مسابقات حذف شدند.
نتایج کشتی گیران ایران به شرح زیر است:
در وزن 60 کیلوگرم «مهرداد مردانی» در دور نخست در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 2 مقابل «کنچیرو فومیتا» قهرمان سال 2017 جهان از ژاپن مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریفی از کره شمالی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 67 کیلوگرم «حامد تاب» در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر «نورگازی آسانگولوف» دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در دور دوم مقابل «میرجان شرماخانبت» دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت.
تاب در این گروه مقابل «گائوکوان ژانگ» دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار
رفت.
در وزن 72 کیلوگرم «محمدرضا گرایی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل «آرام واردانیان» دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 از سد «دمیو ژاداریف» دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار فینال به مصاف «هیو جون ژانگ» از چین می رود.
در وزن 82 کیلوگرم، «سعید عبدولی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر از سد «ماخات یریژیپوف» قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل «جالگاسبای بردیموراتوف» از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در این دیدار با «سینگ هارپریت» از هند کشتی می گیرد.
در وزن 97 کیلوگرم «مهدی علیاری» در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر «یوتا نارا» از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد مقابل «چنگ هائو چن» از چین تایپه با نتیجه 9 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
دارنده مدال برنز جهان در این مرحله مقابل «اوزور ژوزوپبکوف» دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از قرقیزستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز «الیم خان سیزدیکوف» از قزاقستان را پیش رو دارد.
رقابت های رده بندی و فینال اوزان فوق از بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برگزار می شود.
در رقابت های پنج وزن نخست که روز گذشته برگزار شد، «حسین نوری» در وزن 87 کیلوگرم و «امیر قاسمی منجزی» در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و «سامان عبدولی» در وزن 63 کیلوگرم و «محمدعلی گرایی» در وزن 77 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند. «رضا خدری» در وزن 55 کیلوگرم نیز پنجم شد.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *