طلای نابغه کشتی فرنگی در همدان خریدار نداشت


به گزارش ایرنا، این پدیده کشتی سنگین وزن همدان در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی کشور به میزبانی سیرجان موفق به کسب مدال طلا در وزن 130 کیلوگرم شد.
اما نکته جالب توجه اینکه مدال طلای او نصیب استان خراسان جنوبی شد و همین مدال نیز باعث شد تا خراسانی ها بالاتر از همدانی ها در رده تیمی قرار بگیرند.
سروش رنجبر در حالی این مدال طلا را نصیب استانی دیگر کرد که پیش از این خواستار حضور در ترکیب تیم همدان شده بود.
مسئولان تیم کشتی فرنگی همدان نیز با این خواسته موافقت نکردند و دلیل آن را شرکت نکردن این کشتی گیر در مسابقات انتخابی استانی دانستند.
آنها تاکید داشتند که ملاک حضور در قهرمانی کشور، شرکت در مسابقات استانی بوده و سجاد امیدی با قهرمانی در کشتی فرنگی انتخابی همدان عازم رقابت های سیرجان شد.

* اشک طلایی نابغه سنگین وزن همدان
به گفته شهریار رنجبر پدر این کشتی گیر سنگین وزن، کسب مدال طلای فرزندش اگرچه شیرین و تکرار افتخاری دیگر برای این گوش شکسته جوان بود، اما کشتی برای استانی دیگر موجب گریه بی امان او شد.
پدر سروش رنجبر در این باره می گوید: به هیچ عنوان نمی خواستیم با نام استانی دیگر در این مسابقات شرکت کنیم اما متاسفانه دست اندرکاران تیم همدان فرصت حضور فرزندم را گرفتند.
وی اضافه کرد: سروش نفر اول وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی همدان است که سال ها هم برای این استان افتخار کسب کرده و هم در رده دانشگاهی و تیم ملی نیز حضور مستمر داشته است.
رنجبر بیان کرد: قبل از شروع مسابقات از مسئولان تیم همدان خواستیم تا سروش با نفر اول انتخابی این استان مسابقه دهد و کشتی گیر برتر راهی قهرمانی کشور شود اما قبول نکردند.
وی گفت: آنها تمایل داشتند تا سروش در رقابت های قهرمانی کشور بخشی از مسابقات را کشتی گرفته و سجاد امیدی نفر اول انتخابی همدان نیز بخشی دیگر از مسابقات را برای این استان کشتی بگیرد.
پدر این کشتی گیر خاطرنشان کرد: به هر حال پسرم علاقه داشت با نام همدان قهرمان کشور شود اما مسئولان مربوطه قبول نکردند و مجبور شدیم با خراسان جنوبی این افتخار را به دست آوریم.
وی یادآور شد: برگزاری مسابقه انتخابی بین سروش رنجبر و سجاد امیدی در همدان خواسته منطقی بود که در نهایت نیز سروش ثابت کرد که همچنان نفر اول کشتی فرنگی سنگین وزن همدان است.

* حفظ سرمایه ها ضروری است
سرپرست هیات کشتی همدان نیز درباره این اتفاق گفت: زمانی از این تصمیم مطلع شدم که تیم همدان برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور بسته شده بود.
رامین درویشی افزود: این تصمیم را قبل از انتصابم به عنوان سرپرست هیات کشتی اتخاذ کرده اند و مربوط به مدیریت قبلی هیات کشتی استان است.
وی بیان کرد: معتقدم برگزاری مسابقه بین این کشتی گیر موفق و نفر اول انتخابی استان منطقی بود چرا که هدف حضور برترین نفرات در قهرمانی کشور است.
درویشی تاکید کرد: حفظ سرمایه های کشتی بسیار ضروری است و نباید موجب دلسردی و خروج نخبه های کشتی از استان شویم.
وی خاطرنشان کرد: در دوره سرپرستی خود در راس هیات کشتی استان بر جذب و ترغیب تمامی سرمایه کشتی استان اعم از پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران تاکید دارم.
محمدسروش رنجبر هفته گذشته در وزن 130 کیلوگرم قهرمانی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور با وجود اینکه در رده سنی امیدها قرار دارد، تمامی حریفان خود را شکست داد و به اردوی تیم ملی راه یافت.
7520/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *