طالقانی: جهان پهلوان تختی، مرد اخلاق و سر به دار مردم بود


به گزارش ایرنا ، محمد رضا طالقانی عصر یکشنبه در نهمین آیین نکوداشت جهان پهلوان تختی در دانشگاه آزاد لاهیجان اظهارداشت:شادروان غلامرضا تختی برای مردم کشتی گرفت و پهلوان شد و از خود تعریف نکرد چون انسان های بزرگ از خودشان حرفی ندارند.
وی اخلاق مداری را یکی از راه های رستگاری جامعه و راه های گسترش محبت و انسانیت دانست و افزود: تختی به خاطر مدال هایش تختی نشد بلکه به دلیل اخلاق حسنه اش ماندگار شد و مردم او را دوست دارند زیرا او از خود خرج کرد تا به مردم چیزی بیاموزد.
این پیشکسوت کشتی خواستار ترویج اخلاق انسانی در جامعه شد و گفت:کمپینی در لاهیجان برای جمع آوری کمک های مردم به منظور رهایی یک زندانی 17 ساله در این شهرستان تشکیل شده است و تاکنون مبلغی جمع آوری شد تا این زندانی از زندان آزاد شود اما شاکی مدعی نرخ بیشتری شده است که باید گفت اخلاق تختی گونه کجا رفته است؟!
طالقانی خواستار ترویج محبت و خوبی به صورت سینه به سینه و از طریق فضای مجازی و رسانه ها در جامعه و بین نسل جوان شد.
وی با بیان این که حافظ یوسفی و رضا پاکدل از پیشکسوتان کشتی گیلان دچار بیماری هستند گفت: لازم است به آنان توجه و رسیدگی شود.
طالقانی از عدم حضور برخی مدیران و روسای اداره ورزش در مراسم سال های گذشته انتقاد کرد و از حضور مدیران فعلی ورزش گیلان در این مراسم تقدیر بعمل آورد.
وی با اشاره به حضور اکبر فلاح یکی دیگر از پیشکسوتان در جمع از حضور وی در این مراسم قدردانی کرد.
مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به چهار رویداد ورزشی مهم اخیر گیلان در بیلیارد، بوکس، بدمیتون و ورزش باستانی، هدف از برگزاری یادبود غلامرضا تختی در لاهیجان را ترویج منش و اخلاق تختی دانست و گفت: با برگزاری چنین مراسمی شاید بتوانیم حقی را که پهلوانان به گردن ما دارند ادا کنیم و به جوانان بیاموزیم که اگر اسمی در تاریخ ماندگار شده به سبب قهرمانی ها نیست، آنچه می ماند نام و نشان و پهلوانی و منش های انسانی است.
همچنین در این مراسم یادبود با حضور اکبر فلاح قهرمان جهان و محمدرضا طالقانی کلیپ ‘تختی زنده است’ به کارگردانی مسعود ربیع پور با حمایت مالی مصطفی برکتان مدیر رستوران میراث لاهیجان بانی این مراسم و تهیه شده از سوی موسسه فرهنگی دید سوم پخش شد.
این کلیپ بخشهایی از مراسم بزرگداشت جهان پهلوان تختی در سالهای گذشته و گفتگو با تعدادی از پیشکسوتان کشتی ایران را به نمایش گذاشت.
همچنین در بخش دیگری از این آیین مراسم زورخانه ای و اجرای مرشد برگزار شد و ناصر وحدتی از خوانندگان مشهور گیلانی به اجرای برنامه آواز خوانی محلی پرداخت .
در پایان این مراسم از حدود 30 چهره پیشکسوت ورزشی شهرستان لاهیجان تقدیر بعمل آمد و تابلوی شمایل تختی نیز به رییس هیات کشتی شهرستان لاهیجان اهدا شد.
این مراسم یاد بود با همکاری شورای شهر، شهرداری لاهیجان ، دانشگاه آزاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان لاهیجان و هیات کشتی شهرستان لاهیجان برگزار شد.
6029 /6030

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *