صعود دو کشتی گیر نوجوان به نیمه نهایی قهرمانی جهان


به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، رقابت های پنج وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ظهر امروز به وقت ایران آغاز شد و «شاهین
بداغی» در وزن 60 کیلوگرم و «محمد نصرتی» در وزن 92 کیلوگرم با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند . نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
– در وزن 45 کیلوگرم «امیررضا ده بزرگی» پس از استراحت در دور اول، به مصاف الیاس یانداروف از روسیه در دور دوم رفت و با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
-در وزن 51 کیلوگرم «ایمان محمدی» در دور نخست با نتیجه 4 بر یک از سد واچیک ساکیان از روسیه گذشت، وی در دور بعد مقابل موکرمین آکتاس از ترکیه با نتیجه 11 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ترک در دور بعدی ، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت.
– در وزن 60 کیلوگرم «شاهین بداغی» در دور اول فیلیپ مومی از آمریکا را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل ولادیسلاو کاراسیف از روسیه با نتیجه 14 بر صفر پیروز شد. بداغی در دور سوم آدام حاجی زادا از آذربایجان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف پراویش از هند می رود.
در وزن 71 کیلوگرم «محمدمهدی هداوند» در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیمون بورکنهاگن از سوئد را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر مغلوب استپان استارودوبتسیف از روسیه شد و با توجه به شکست این حریف روس در دور بعد، هداوند از مسابقات حذف شد.
– در وزن 92 کیلوگرم «محمد نصرتی» در دور اول مقابل آرتور وق از مجارستان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر یک عثمان آیایدین از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز مقابل ایگناس بوکایوسکاس از لیتوانی با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در این مرحله به مصاف لاشا تویلدیانی از گرجستان می رود.
کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان که از دیروز (15 تیرماه) آغاز شده است ، فردا با معرفی برترین های جهان به کار خود پایان می دهد.
تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان که پیش تر در این رقابت ها حضور داشت، با کسب سه طلا ، یک نقره و سه برنز عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد و روز گذشته به کشور بازگشت.
ورزشی **1828**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *