صعود دو آزادکار ایران به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد در بازی های آسیایی امروز (یکشنبه) از ساعت 10:30 به وقت ایران در سالن مرکزی جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز شد.
در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند، «رضا اطری» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «بهاگاواتی» از کشور نپال را 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و در مرحله یک هشتم نهایی با «ساندیپ تومار» دارنده مدال طلای آسیا از هند روبرو خواهد شد.
مهران نصیری آزادکار جوان وزن 65 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود برابر «یرلان بک کاتای» دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین، در حالی که 5 بر صفر از حریف خود پیش بود، در ادامه با ارائه کشتی ضعیف و بحث برانگیز نتیجه را 8 بر 7 به حریف خود واگذار کرد.
«بک کاتای» چینی در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد حریف قرقیزستانی خود را شکست دهد و به جمع هشت نفر برتر راه یابد. به این ترتیب نصیری هنوز باید منتظر حضور این حریف چینی در فینال باشد تا در جدول بازنده ها شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند.
در وزن 74 کیلوگرم که 21 نفر حضور دارند، «مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان در دور نخست در مبارزه ای راحت «محمد علی» از بنگلادش را با امتیاز عالی 10 بر صفر شکست داد و در دور بعد نیز «دولت میرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان را 12 بر 2 شکست داد.
حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی با «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان روبرو خواهد شد.
«آدام باتیروف» آزادکار روسی الاصل بحرین و دارنده مدال طلای آسیا، «یوهی فوجینامی» دارنده مدال برنز جهان از ژاپن و «مانداراخان گانزوریک» دارنده مدال برنز جهان و نقره آسیا از مغولستان در گروه حسین خانی حضور دارند.
حسن یزدانی و علیرضا کریمی آزادکاران وزن های 86 و 97 کیلوگرم نیز تا دقایقی دیگر در نخستین مبارزه به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی جاکارتا به طور رسمی از دیروز شنبه در جاکارتا گشایش یافت.
کاروان ورزشی ایران نیز با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در این دوره از بازیها حضور دارد. نمایندگان کشورمان در 42 ماده ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *