صعود اطری و کریمی به نیمه نهایی مسابقات کشتی آزاد


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد در بازی های آسیایی امروز (یکشنبه) از ساعت 10:30 به وقت ایران در سالن مرکزی جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز شد.
در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند، «رضا اطری» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «بهاگاواتی» از کشور نپال را 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و در مرحله یک هشتم نهایی «ساندیپ تومار» دارنده مدال طلای آسیا از هند را 15 بر 9 شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
اطری برای راهیابی به فینال «بک بایار اردنبات« دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان را پیش رو خواهد داشت.
«مهران نصیری» آزادکار جوان وزن 65 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود برابر «یرلان بک کاتای» دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین، در حالی که پنج بر صفر از حریف خود پیش بود، در ادامه با ارائه کشتی ضعیف و بحث برانگیز نتیجه را 8 بر 7 به حریف خود واگذار کرد.
«بک کاتای» چینی در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد حریف قرقیزستانی خود را شکست دهد، اما در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل حریف قزاقستانی، موجب حذف نصیری از دور رقابت ها شد.
در وزن 74 کیلوگرم که 21 نفر حضور دارند، «مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان در دور نخست در مبارزه ای راحت «محمد علی» از بنگلادش را با امتیاز عالی 10 بر صفر شکست داد و در دور بعد نیز «دولت میرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان را 12 بر 2 شکست داد.
حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان در حالی که مبارزه با نتیجه 2 بر 2 دنبال می شد در 25 ثانیه به پایان کشتی مبارزه را 4 بر 2 به حریف ازبکی واگذار کرد و ناکامی دیگری برای این آزادکار تهرانی رقم خورد تا از راهیابی به نیمه نهایی این وزن باز ماند.
حسین خانی باید منتظر باشد در صورت حضور عبدالرحمن اف به فینال در شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف رقبا برود.
در وزن 86 کیلوگرم که 19 نفر حضور دارند، «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «فاه ریان سیان» از اندونزی را طی 43 ثانیه 10 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی «کومار پاوان» از هند را پیش رو خواهد داشت.
در وزن 97 کیلوگرم «علیرضا کریمی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «تاکشی یاماگوچی» از ژاپن را 11 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
کریمی برای راهیابی به فینال با برنده دیدار «ماسام خاطری» و «ماگومد ابراگیم اف» دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان کشتی می گیرد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به طور رسمی از دیروز -شنبه- در جاکارتا گشایش یافت.
کاروان ورزشی ایران نیز با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در این دوره از بازی ها حضور دارد. نمایندگان ایران در 42 ماده ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *