شانس کسب چهار مدال طلا و برنز کشتی آزاد در روز نخست


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد در بازی های آسیایی امروز (یکشنبه) از ساعت 10:30 به وقت ایران در سالن مرکزی جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز شد.
در وزن 86 کیلوگرم «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «فاه ریان سیان» از اندونزی را طی 43 ثانیه 10 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز طی دو دقیقه و 5 ثانیه «کومار پاوان» از هند را نیز 11 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
یزدانی قهرمان جهان و المپیک در این مرحله نیز «اویتومن اورگودول» دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را 12 بر 2 شکست داد و به فینال راه یافت. یزدانی در دیدار فینال «ابو نادر دومنیک» از لبنان را پیش رو خواهد داشت.
در وزن 97 کیلوگرم «علیرضا کریمی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «تاکشی یاماگوچی» از ژاپن را 11 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
کریمی در مرحله نیمه نهایی این وزن مقابل «ماگومد ابراگیم اف» دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان در حالی که دو بر صفر عقب بود، حریف خود را با ضربه فنی شکست داد و یکی از اتفاقات مهم این دوره از مسابقات را رقم زد. کریمی در دیدار فینال با «ماگومد موسی یف» دارنده مدال طلای آسیا از قرقیزستان مبارزه خواهد کرد.
در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند، «رضا اطری» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «بهاگاواتی» از کشور نپال را 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و در مرحله یک هشتم نهایی «ساندیپ تومار» دارنده مدال طلای آسیا از هند را 15 بر 9 شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
اطری در نیمه نهایی مقابل «بک بایار اردنبات« دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند و بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.
در وزن 74 کیلوگرم «مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان در دور نخست در مبارزه ای راحت «محمد علی» از بنگلادش را با امتیاز عالی 10 بر صفر شکست داد و در دور بعد نیز «دولت میرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان را 12 بر 2 شکست داد.
حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان در حالی که مبارزه با نتیجه 2 بر 2 دنبال می شد در 25 ثانیه به پایان کشتی مبارزه را 4 بر 2 به حریف ازبکی واگذار کرد.
با توجه به پیروزی عبدالرحمن اف ازبکی مقابل حریف ژاپنی، حسین خانی به جدول بازنده ها رفت که در این مرحله «محمد حسن» از یمن مقابل وی حاضر نشد تا آزادکار کشورمان بدون دردسر به رده بندی راه یافت. حسین خانی در دیدار رده بندی این وزن باید به مصاف فوجی نامی از ژاپن برود.

«مهران نصیری» آزادکار جوان وزن 65 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود برابر «یرلان بک کاتای» دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین، در حالی که پنج بر صفر از حریف خود پیش بود، در ادامه با ارائه کشتی ضعیف و بحث برانگیز نتیجه را 8 بر 7 به حریف خود واگذار کرد.
«بک کاتای» چینی در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد حریف قرقیزستانی خود را شکست دهد، اما در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل حریف قزاقستانی، موجب حذف نصیری از دور رقابت ها شد.
پرویز هادی در وزن 125 کیلوگرم نیز فردا(دوشنبه) به مصاف رقبای خود می رود.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *