سه نماینده کشتی پهلوانی امروز به روی تشک می روند


به گزارش ایرنا، در ادامه برنامه های توسعه کشتی پهلوانی در سطح دنیا، این رشته در سومین دوره بازی های جهانی عشایر با حضور 48 کشتی گیر از 26 کشور دنیا از جمله کشورهای مطرحی همچون ایران، روسیه، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکیه، اوکراین، لیتوانی، لهستان، ترکیه و مغولستان در سه وزن برگزار می شود.
48 کشتی گیر شرکت کننده در سه وزن 70، 80 و به اضافه یکصد کیلوگرم از جمله «محمد نادری»، «امید حسن تبار» و «جابر صادق زاده» از کشورمان عصر امروز با هم به رقابت می پردازند.
با توجه به تشکیل کمیته مستقل کشتی پهلوانی زیرنظر اتحادیه جهانی کشتی و قرار گرفتن این رشته از کشتی های سنتی در برنامه های مدون اتحادیه مذکور، پس از برگزاری رقابت های اروپایی در صربستان و کلاس مربیگری و داوری در قاره آمریکا و حضور در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان و جام مدوید، حضور کشتی پهلوانی در بازی های عشایری جهان یک گام دیگر برای توسعه هرچه بیشتر این ورزش اصیل ایرانی در جهان محسوب می شود.
«عبدالرضا کارگر» سرمربی تیم ملی کشتی پهلوانی در مورد حضور تیم ملی ایران در این مسابقات گفت: سه ملی پوش اعزامی در این رشته جزء بهترین ها هستند. «جابر صادق زاده» پهلوان چند ساله کشور، «محمد نادری» از نفرات خوب کشتی ایران و آسیا و «امید حسن تبار» که در دو مرحله انتخابی در کشور اول شد و آینده درخشانی در کشتی دارد.
نادری کشتی گیر وزن 70 کیلوگرم در مورد آمادگی خود اظهار داشت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و به لطف خدا برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خواهم رفت.
وی ادامه داد: از حریفانم شناخت دارم با بعضی از آنها در مسابقات داخل سالن آسیا ترکمنستان، روبرو شده ام و از مردم خوب کشورم می خواهم برایمان دعا کنند.
حسن تبار کشتی گیر وزن 80 کیلوگرم نیز گفت: برای اولین بار است که به عضویت تیم ملی کشتی پهلوانی در می آیم. امیدوارم با دعای خیر مردم با کسب مدال طلا دل ملت ایران را شاد کنم.
صادق زاده کشتی گیر وزن به اضافه 100 کیلوگرم که مدال طلای جوانان جهان و بازوبند پهلوانی کشور را در کارنامه دارد نیز گفت: خدا را شکر از آمادگی خوبی برخوردار هستم و امیدوارم بتوانم از عنوان قهرمانی خود به خوبی دفاع کنم و با این قهرمانی دل ملت ایران را شاد کنم.
آیین گشایش سومین دوره بازی های عشایری جهان روز یکشنبه در منطقه «کرچین» در استان «ایسیککول» قرقیزستان برگزار شد.
کاروان ورزشی کشورمان نیز به سرپرستی «غلامرضا جعفری» رییس کنونی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در افتتاحیه این بازی ها حضور یافت.
در این دوره از مسابقات، ایران با 24 ورزشکار در رشته های مختلفی مانند چوب کشی، کشتی لوچو، طناب کشی، مچ اندازی، کشتی گروش، تیروکمان سنتی، کشتی پهلوانی و … حضور یافته است. انتظار می رود بیش از 2 هزار ورزشکار از 79 کشور جهان در سومین دوره این بازیها به رقابت بپردازند.
رقابت های جهانی عشایر، یک رویداد ورزشی بین المللی است که به طور عمده در میان کشورهای آسیایی انجام می شود و شرکت کنندگان اصلی این بازی ها از کشورهای قرقیزستان، قزاقستان، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان، مغولستان، تاجیکستان و افغانستان هستند.
ایجاد پیوند بین ورزش‌های قومی، فرهنگ‌های قومی، علم قوم شناسی و احیا و حفظ میراث تاریخی و فرهنگی ملل و اقوام مختلف جهان هدف مهم برگزاری این بازی‌ها است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *