سه مدال طلا، نقره و برنز نمایندگان ایران در پنج وزن نخست


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از روز گذشته (دوشنبه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد که در پایان مسابقات این پنج وزن که در دو روز برگزار شد، «امیرحسین زارع» در وزن 110 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، «محمدرضا قیاسی» در وزن 80 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و «محمد کریمی» در وزن 65 کیلوگرم به مدال برنز رسید.
نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات پنج وزن نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن 48 کیلوگرم «مهدی ویسی» در دور نخست مقابل «ویپول تورات» از هند با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز «آلین سیورسی» از مولداوی را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و دور بعد مقابل «علی حسن امیرلی» از جمهوری آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت.
ویسی در این گروه مقابل «کایسه ای تانابه» از ژاپن با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد که در این دیدار با شکست 4 بر 2 برابر «گئورگی گگلاشویلی» از گرجستان پنجم شد.
در وزن 55 کیلوگرم «سجاد گودرزی» در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر «وادیل بریگول» از مولداوی را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 مغلوب «فرهات کلیچ» از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله یک چهارم نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 65 کیلوگرم «محمد کریمی» در دور نخست «کریستوفوروس لویزیدیس» از یونان را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد.
وی در دور بعد «سولدوخو اولونبایار» از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و در کشتی سوم نیز «ساتو ماساکی» از ژاپن را با نتیجه 6 بر 5 از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافت.
کریمی در این مرحله با شکست 8 بر 2 برابر «توران بایراموف» از جمهوری آذربایجان راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار «نارک هاروتونیان» از ارمنستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن 80 کیلوگرم «محمدرضا قیاسی» در دور نخست «باتماگنای انختوشین» از مغولستان را 9 بر 2 شکست داد و در دومین مبارزه نیز «آبه ادوارد اسد» از آمریکا را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد.
قیاسی در دور بعد نیز موفق شد «جاشوا موردین» از آلمان را 12 بر صفر شکست دهد و به جمع چهار نفر برتر این وزن راه یابد.
وی در این مرحله «سعدالله آگایف» از جمهوری آذربایجان را با نتیجه 6 بر یک از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت که در دیدار نهایی با نتیجه 9 بر 6 مقابل «دمیتری الکانوف» از کشور روسیه شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن 110 کیلوگرم «امیرحسین زارع» در دور نخست مقابل «کیانگ لی» از چین با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت و در دور بعد نیز «استویان یوردانوف» از بلغارستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
زارع در این مرحله مقابل «اسلام اصلان گریویچ» از جمهوری آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال «دانیل کرکولیت» از آمریکا را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در مسابقات پنج وزن دوم نیز «رحمان عموزاد خلیلی» و «علیرضا عبداللهی» در وزن های 45 و 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند، سید عرفان جعفریان در وزن 51 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفت و علی اکبر فضلی در وزن 60 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.
رقابت های فینال و رده بندی پنج وزن دوم فردا شب (چهارشنبه) برگزار می شود.
ورزشی**1067**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *