سهم استاندارد در مدیریت قم مغفول مانده است


بهرام سرمست روز یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید استاندارد قم، افزود: استاندارد در وضعیت فعلی موقعیتی دورافتاده و خارج از گودی در مدیریت استان دارد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه دامنه نظارت‌های استاندارد بیان کرد: کیفیت محصول باید از کالا آغازشده و تا مرحله توزیع و به‌ویژه خدمات‌رسانی بعدازآن گسترش داده شود.
سرمست استاندارد را معیار مهم ارزیابی عملکرد دولت‌ها دانست و گفت: دولت‌ها بر اساس و میزان رعایت استانداردهای بین‌المللی مورد ارزیابی و مقبولیت در سطح دنیا قرار می‌گیرند.
وی همچنین ظرفیت قم در گردشگری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حوزه نظارت‌های استاندارد باید در حوزه گردشگری حلال و خدمات مرتبط با آن توسعه داده شود.
وی گفت: در مفهوم استاندارد کش‌وقوس‌های فراوانی در طول تاریخ اتفاق افتاده است، استاندارد از مفهوم ایمنی آغاز و دامنه اختیارات خود را به حوزه سلامت توسعه داده است.
سرمست در ادامه عنوان کرد: استاندارد پشتیبانی از رونق تولید، تسهیل فرآیندهای تولید و توسعه استانداردهای ایمنی و خدمات را در سرلوحه اقدام‌های خود قرار دهد.
وی گفت: مدیرکل جدید استاندارد استان با توجه به فعالیت‌های طولانی در حوزه صنعت و تولید فردی آشنا به مسئله استاندارد است.
استاندار قم افزود: در انتصاب و عزل مدیران به‌ویژه در حوزه تولید به‌هیچ‌عنوان به شاخص‌های سیاسی توجه نمی‌شود و صرفاً امری که بر مبنای آن تصمیم‌گیری می‌شود شایسته‌سالاری است.

دراین آئین از تلاش‌های منصور فرزانه تقدیر و مجید آوری فرد به‌عنوان مدیرکل جدید اداره استاندارد استان معرفی شد.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *