سلطانی فر: جایگاه واقعی ایران چهارمی بازی های آسیایی است


به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر درباره نتایج کاروان ایران در بازی های آسیایی با اشاره به رضایت ریاست جمهوری از عملکرد کاروان ایران افزود: با نگاهی به برنامه رشته های ورزشی، پیش از شروع مسابقات سه رشته مدال آور ما شامل کشتی، تکواندو و بوکس برخی اوزان مدال آور خود را در برنامه این مسابقات از دست داد و این اولین تلاش میزبان برای رسیدن به سکوی چهارمی بود.
وی تصریح کرد: در ادامه شورای المپیک آسیا با اضافه کردن رشته ای با قدمت کم در مسابقات قهرمانی آسیایی بنام «پنچاک سیلات» توانست «مزرعه ای از طلا» برای میزبان ایجاد کند و تاکنون یازده طلا در این رشته گرفته است!
سلطانی فر ادامه داد: با همه این تمهیدات بازهم ورزشکاران و جوانان ایران خوش درخشیدند و شما دیدید در رشته کبدی تیم مردان و زنان ایران با شکست قهرمان جهان برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور در یک رشته در هر 2بخش زنان و مردان قهرمان بازی های آسیایی شد؛ در سنگنوردی علی پور قهرمان دنیاست و با شایستگی مدال طلا گرفت و انتظار ما از او کسب مدال در المپیک آینده است.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به طلای های بهداد سلیمی و محسن محمدسیفی در وزنه برداری و ووشو پرداخت و گفت: کسب سومین طلای پیاپی بازی های آسیایی توسط این 2 قهرمان موجب خرسندی مردم و عزت ورزش ایران شد و از آنها تشکر می کنم ضمن اینکه رکورد شکنی سهراب مرادی قهرمان ارزنده المپیکی ایران برای همه علاقمندان ورزش قابل توجه بود و امیدوارم روند موفقیت او ادامه داشته باشد.
سلطانی فر همچنین با تقدیر از کشتی گیران آزاد و فرنگی کار ایران گفت: رشد کیفی مدال های قهرمانان ایران در این دوره از بازی های به رغم کم شدن اوزان بسیار غرور انگیز بود و امیدوارم با تلاش های رسول خادم و دیگر مربیان و قهرمانان نتایج ارزشمند آنها را در المپیک آینده شاهد باشیم.
وی رشد بسیار خوب مدال اوری دختران ووشو کار و مدال آوری کاراته کاها و تکواندوکاران را از جمله نتایج خوب کاروان ایران در بازی های آسیایی دانست و گفت: در ووشو مجموعه نتایج بسیار خوب بود هر چند منتظر مدال های طلای خواهران منصوریان بودم ولی بازهم از آنها و مجموعه فدراسیون تشکر می کنم.
وی ادامه داد: در رشته تکواندو در بخش مردان نتایج خوبی گرفتیم و البته حرکت ارزشی مرجان سلحشوری بانوی مدال آور تکواندو کار در یادها خواهد ماند؛ در رشته کاراته هم در هشت، وزن هشت مدال گرفتیم و این نتیجه خوبی است.
سلطانی فر از طلای ارزشمند حسین کیهانی در دوی سه هزار متر با مانع هم یاد کرد و گفت: مدال آوری در رشته های پایه و پر مدال مورد توجه و تاکید وزارت ورزش و جوانان است و از وی برای این موفقیت تشکر می کنم.

** مدال های بانوان گواه شایستگی آنهاست
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد مدال های بانوان ورزشکار کاروان ایران اشاره کرد و گفت: خوشحالم با تصمیم درستی که در ستاد بازی های آسیایی گرفتیم بیشترین تعداد ورزشکار زن را در تاریخ این بازی ها اعزام کردیم و مدال های متعدد آنها گواه شایستگی ورزشکاران زن ایران است و از تک تک آنها تشکر می کنم.
وی ادامه داد: به تمامی فدراسیون ها تاکید مجدد می کنم که حمایت از برنامه های ورزشی زنان را در دستور کار خود داشته باشند و یکی از مبناهای ارزیابی ما در فدراسیون ها توسعه و حمایت از ورزش زنان است.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به زمان باقی مانده تا پایان بازیهای آسیایی گفت : هنوز در برخی رشته های مانند دو و میدانی، بسکتبال، والیبال، جودو، کوراش و قایقرانی رقابت های قهرمانان ایران ادامه دارد و امیدوارم شاهد مدال و کسب سکوهای برتر از سوی این قهرمانان باشیم و همانطور که اشاره کردم هدف گذاری ما موفقیت و کسب نتایج تاریخی در بازیهای المپیک آینده است.
ورزشی **9118**9129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *