سطح گلخانه‌های سراوان به۵۶ هکتار افزایش می یابدشیرزاد کمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا سال گذشته سطح گلخانههای سراوان ۴۵ هکتار بود که امسال با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در قالب ۱۱ هکتار این سطح درحال افزایش است.

وی ادامه داد: کشت گلخانهای عبور از کشاورزی سنتی به علمی است که صرفهجویی، اشتغالزایی، استفاده از حداقل زمین برای تولید، افزایش کارایی مصرف آب، افزایش تولید برنامه ریزی شده، قابلیت کنترل محصول و آفات، تولید و تنوع به صورت خارج از فصل، تنظیم برنامه کشت مطابق نیاز بازار از جمله مهمترین مزایای آن محسوب می شود.
مدیر جهادکشاورزی سراوان گفت: گوجه فرنگی، خیار، فلفل دلمه ای، بادمجان، توت فرنگی و سبزیجات برگی عمده محصولات تولیدی گلخانه های این شهرستان هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سراوان یکی از مناطق بحرانی آب از سوی امور منابع آب سیستان و بلوچستان معرفی شده است کشت گلخانه ای و اصلاح الگوی کشت می تواند نجات دهنده بخش کشاورزی این شهرستان باشد.
به گزارش ایرنا شهرستان مرزی سراوان به عنوان یکی از نقاط مستعدد کشاورزی سیستان و بلوچستان دارای افزون بر ۱۲ هزار و ۸۵۱ هکتار انواع باغات و سه هزار و ۴۰۹ هکتار زمین زراعی است.
سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

۷۳۱۶*۳۲۱۳

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *