سرمربی تیم کشتی ناشنوایان: تبعیض انگیزه ها را نابود می کند


«داود رخش خورشید» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ناشنوایان به طور عمومی از طبقات کم درآمد جامعه و به لحاظ روحی و روانی بسیار شکننده هستند، بنابر این پرداخت پاداشی حتی کمتر از یک سوم قهرمانان افراد توانمند و معلولان به ناشنوایان نه فقط تبعیض که ظلمی بزرگ در حق آنان محسوب شده و روحیه آنان را تضعیف می کند.
وی ادامه داد: مربیان رشته های مختلف ناشنوایان همگی بدون حقوق با فدراسیون و تیم های ملی و ورزشکاران همکاری می کنند و جدای از این باید برای تامین هزینه های اردو، اعزام و لباس و امکانات نیز حامیان مالی جذب کنند پس در چنین شرایطی باید وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش و مسایل مرتبط با جوانان حمایت های بیشتری از این قشر داشته باشد.
به گفته این سرمربی، تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ناشنوا 2 سال پیش در مسابقات قهرمانی جهان در ایران عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی را بدست آوردند، اما امسال به دلیل کمی اعتبارات فدراسیون این دو تیم به روسیه اعزام نمی شوند.
سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان ناشنوا گفت: تیم جوانان با تمام توان به روسیه می رود تا بتوانیم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم، اما شانس ما برای تکرار دوباره این عنوان با توجه به میزبانی روسیه و سابقه داوری های جانبدارانه کمتر می شود.
وی با بیان اینکه به کشتی گیرانم ایمان دارم، افزود: تمام جوانانی که طی 2 سال اخیر برای کشور افتخارآفرینی کرده اند، اکنون همراه تیم بزرگسالان به این رقابت ها اعزام می شوند و فقط 2 یا سه نفر آنان در تیم جوانان هستند بنابراین تیم فعلی جوانان کم تجربه بوده و از سوی دیگر اردوهای تدارکاتی کمی داشتیم و این مبارزه با حریفان را سخت تر می کند.
رخش خورشید ادامه داد: همیشه کشتی گیران روسیه و ترکیه مهم ترین رقیبان کشتی گیران ناشنوا هستند و اگر جوانان ما در روز نخست مدال ها را صید کنند، قطعا از دومین روز رقابت با زد و بند با داوران مثل مسابقات قهرمانی جهان جوانان در ارمنستان و المپیک سامسون ترکیه همه تلاش ها به سمت دور کردن جوانان ما از سکوها خواهد بود.
به گفته وی، تیم کشتی آزاد جوانان ناشنوا علاوه بر اردوی انتخابی این تیم که اسفند ماه برگزار شد، دو مرحله اردوی آماده سازی در سال جدید برگزار کرده و سومین مرحله که تا اعزام ادامه دارد، در حال برگزاری است.
اسامی کشتی گیران آزاد جوانان ناشنوا به شرح زیر است :
57 کیلوگرم : رضا علی نژاد (خراسان رضوی)
61 کیلوگرم : خشایار قیصری فیروز (مازندران)
65 کیلوگرم : ناصر کریمی (خراسان رضوی)
70 کیلوگرم : عرفان توتونچی (کرمانشاه)
74 کیلوگرم : حمیدرضا کنعانی (مازندران)
79 کیلوگرم : حمیدرضا خواجه (خراسان رضوی)
84 کیلوگرم : سید علی عباسپور (اصفهان)
92 کیلوگرم : علی شکیبازاده (آذربایجان غربی)
97 کیلوگرم : مهدی ملکوتی اصل (اردبیل)
120 کیلوگرم : سعید فروتن نژاد (همدان)
ورزشی **1828**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *