سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی باید تا المپیک توکیو بماند


«رحیم علی آبادی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: اعضای شورای فنی از همان ابتدا تمایل داشتند که اشکانی بعد از بازی های آسیایی همچنان به کار خود ادامه دهد، چرا که از عملکرد او رضایت داریم و البته چند اشتباه در بازی های آسیایی وجود داشت که با کمک یکدیگر باید این موانع را برطرف کنیم.
وی اظهار داشت: امیدواریم که اشکانی سرمربی جوان تیم ملی در مسابقات جهانی بوداپست موفقیت های خود را ادامه دهد چرا که از هم اکنون باید به فکر بازی های المپیک 2020 توکیو باشیم. تغییر مکرر کادر فنی به هیچ عنوان به سود کشتی نخواهد بود و اشکانی کارش را از رده های سنی پایه آغاز کرده و اکنون به تیم ملی بزرگسالان رسیده است.
عضو شورای فنی تیم ملی های ملی کشتی ادامه داد: اشکانی طی این چند سال نیز با همه پیچ و خم مربیگری و روحیات ملی پوشان آشنا شده است.
دارنده مدال نقره بازی های المپیک 1972 مونیخ آلمان درباره لغو برخی تورنمنت های بین المللی اظهار داشت: وضعیت اقتصادی جامعه، ورزش را نیز با مشکلات زیادی روبه رو ساخته و «رسول خادم» رییس فدراسیون با چنگ و دندان امورات را می چرخاند و البته جا دارد از حامیان مالی فدراسیون قدردانی کنیم که در کمترین فرصت از مدال آوران کشتی در بازی های آسیایی تجلیل کردند.
وی ادامه داد: هر چند حضور در تورنمنت های بین المللی به افزایش سطح فنی کشتی گیران کمک می کند اما لغو آن نیز برای کشتی کشورمان فاجعه بار نخواهد بود و با تمرینات زیاد می توان این موضوع را جبران کرد.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی همچنین در خصوص وضعیت وزن 97 کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی جهان گفت: به احتمال فراوان و با توجه به آمادگی «مهدی علیاری»، او به مسابقات جهانی مجارستان اعزام می شود. البته در این وزن «علی اکبر حیدری» نیز با تلاش فراوان در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی اول شد و در بازی های آسیایی جاکارتا حضور یافت.
وی در مورد حضور 2 کشتی گیر آماده شامل «محمد علی گرایی» و «پژمان پشتام» در وزن 77 کیلوگرم گفت: پشتام در مرحله نهایی انتخابی اول شد و حقش است که به جهانی اعزام شود و از سوی دیگر گرایی نیز از کشتی گیران آماده ای است که کادر فنی حساب ویژه ای روی او در بازی های المپیک 2020 توکیو باز کرده است.
علی آبادی ادامه داد: کادر فنی تصمیم خاصی در مورد وزن 77 کیلوگرم نگرفته اما احتمال دارد یکی از آنها در وزن دیگری در رقابت های جهانی حضور یابد که این موضوع نیز بستگی به خواسته و توانایی ورزشکار دارد.
به دلیل تامین نشدن هزینه های ارزی، حضور تیم های ملی کشتی در تورنمنت هایی همچون «الکساندر مدوید» و «اولگ کارایف» در کشور بلاروس، سرکسیسان ارمنستان و صربستان لغو شد.
رقابت های جهانی کشتی قهرمانی جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597**9129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *