سرمربی تیم ملی:فرنگی‌کاران جوان آینده کشتی ایران را می سازند


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای 26 تا 28 شهریور در شهر ترناوا اسلواکی برگزار شد و تیم ایران با کسب چهار مدال طلای پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد، محمد هادی ساروی و امین میرزازاده در وزن های 55، 72، 87 و 130 کیلوگرم و 2 مدال برنز علیرضا نجاتی و یوسف حسینوند در وزن های 60 و 67 کیلوگرم و با کسب 136 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و از عنوان قهرمانی خود در سال گذشته نیز دفاع کرد.
پس از ایران تیم روسیه با 131 امتیاز دوم شد و ارمنستان با 83 امتیاز به عنوان سوم رسید.
سال گذشته و در رقابت های جهانی فنلاند تیم ایران با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار قهرمان جهان شده بود.
«حمید باوفا» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با نگاهی به نفرات تیم هایی همچون روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و سایر تیم های مدعی متوجه می شویم که بیشتر آنان از مدال داران جوانان جهان و تورنمنت های مختلف بین المللی بودند.
وی اظهار داشت: برای مثال در وزن 77 کیلوگرم «ساجان» از هند مدال نقره گرفت که در قهرمانی آسیا موفق شده بود، قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی را شکست دهد.
باوفا با اشاره به اینکه سطح پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان بسیار بالا بود، تصریح کرد: کشتی گیرانی که از کشورهای مختلف امسال برروی سکو رفتند، نسل آینده مدال آوران دنیا در رده بزرگسالان را تشکیل خواهند داد. تیم کشتی ایران با ترکیبی متفاوت در این مسابقات حضور داشت؛ به طوری که نمایندگان وزن های 55، 60، 63، 67، 77، 82 و 87 و 97 کیلوگرم برای نخستین مرتبه در رقابت های جوانان جهان حضور یافتند.
وی ادامه داد: نمی توان گفت که کشتی دنیا ضعیف شده، بلکه این موفقیت حاصل برنامه ریزی صحیح و پشتیبانی فدراسیون از تیم های پایه است و به همین دلیل کسب چهار مدال طلا در پیکارهای جهانی با حضور مدعیان جهانی از روی شانس نیست. موفقیت تیم کشتی فرنگی حاصل کارگروهی، حمایت مدیر تیم های ملی و فدراسیون و همچنین زحمات مربیان شهرستان ها و هیات های استانی به دست آمده است.
وی ادامه داد: طی دو سال گذشته با کسب عنوان قهرمانی در رده جوانان، زیر ساخت و پشتوانه سازی خوبی برای تیم بزرگسالان آماده شده است. اینکه چند مدال در رقابت های جوانان جهان کسب کردیم به نظرم اهمیت ندارد، بلکه مهم تر از آن حفظ این جوانان است تا با شیبی ملایم به رده بزرگسالان بیایند و بتوانند در آینده حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی بیان داشت: اگر در سال های آینده در رده بزرگسالان تیم ملی قوی نداشته باشیم، به این معنی است که در رده های سنی پایه خوب عمل نکرده ایم.
سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در خصوص کسب مدال طلای امین میرزازاده با وجود پارگی رباط صلیبی در دیدار فینال گفت: وی در رقابت های قهرمانی آسیا (26 و 27 تیر در دهلی نو) رباط پاره کرد و تا پیکارهای جهانی با انجام فیزیوتراپی و فراخواندن مربی او «سینا طالب وند» از خوزستان، میرزازاده را برای پیکارهای جهانی آماده کردیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه او با کشتی های قابل قبول توانست، برای نخستین مرتبه در سنگین وزن و در رقابت های جهانی مدال طلا بگیرد.
باوفا در خصوص ادامه کار با تیم کشتی فرنگی جوانان خاطر نشان کرد: عاشق کشتی و کشورم هستم و همه تلاشم شاد کردن دل مردم است، بنابراین ادامه کار ما به تصمیم فدراسیون، مدیر تیم های ملی و شورای فنی تیم های ملی بستگی دارد.
وی در خصوص بازگشت غریبانه تیم کشتی فرنگی پس از کسب عنوان قهرمانی جهان گفت: سال گذشته نیز که قهرمان جهان شدیم؛ هیچ یک از مسوولان به استقبال ما نیامدند و متاسفانه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک فقط به المپیک اهمیت می دهند و رده های سنی پایه و جوانان برای آنها اهمیتی ندارد و این موضوع متاسفانه موجب بی انگیزه شدن ملی پوشان می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *