سایت فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری از دسترس خارج شد


به گزارش روز شنبه ایرنا، نام «سهراب مرادی» دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2016 ریو و 2 مدال طلای قهرمانی سال های 2017 و 2018 جهان و طلای بازی های آسیایی در بین 5 نامزد عنوان برترین وزنه بردار جهان قرار دارد.
این نظر سنجی تا روز 31 ژانویه (10 بهمن) ادامه خواهد داشت و کاربران برای شرکت در این نظر سنجی می توانند به آدرس https://www.iwf.net/best-lifters-2018/ مراجعه کنند.
نظرسنجی آزاد فدراسیون بین المللی وزنه‌برداری موسوم به «ینوبوسکوویچ» برای انتخاب بهترین وزنه‌بردار سال، هر سال با رای‌گیری از کاربران مجازی و علاقه‌مندان به رشته وزنه‌برداری از طریق سایت رسمی فدراسیون بین المللی برگزار می شود اما از چند روز گذشته سایت این فدراسیون برای کاربران ایرانی از دسترس خارج شده و علاقمندان ایرانی نمی توانند در این نظر سنجی شرکت کنند و برای این کار باید از فیلتر شکن استفاده کنند.
سهراب مرادی فوق ستاره وزنه برداری جهان در این نظر سنجی با «یولی ایراوان اکو» از اندونزی، قهرمان دسته 61 کیلوگرم جهان، «لیئو ژیائو جون» از چین، قهرمان دسته 81کیلوگرم جهان، «سیمون مارتیروسیان» از ارمنستان، قهرمان دسته 109 کیلوگرم جهان و «لاشا تالاخادزه» از گرجستان، قهرمان دسته به اضافه 109 کیلوگرم جهان رقابت دارد.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری البته پیش از این نیز سابقه چنین اقدامی را دارد. بعد از بازی های المپیک 2016 ریو و اتفاقاتی که برای بهداد سلیمی در آن مسابقات رخ داده بود، سایت فدراسیون بین المللی توسط برخی کاربران ایرانی هک شد و بعد از آن، فدراسیون بین المللی دسترسی کاربران ایرانی را به روش های مختلف محدود کرده بود.
فدراسیون وزنه برداری ایران برای حل مشکل فنی به وجود آمده با فدراسیون بین المللی مکاتبه کرده است.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در این خصوص گفت: بی تردید سهراب مرادی از وزنه برداران بزرگ تاریخ ایران و جهان است که هم در بعد فنی و هم در بعد اخلاقی، الگویی کم نظیر بوده است. عملکرد او نشان می دهد که چه جایگاهی در تاریخ وزنه برداری جهان و کشورمان دارد و این موضوع بارها به اثبات رسیده است.
«علی مرادی» با اشاره به روند اخذ رای برای انتخاب وزنه بردار سال 2018 جهان توسط فدراسیون بین المللی، عنوان کرد: گزارش های دریافتی و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که مشکلی برای شرکت هموطنان و علاقه مندان به این ورزش در کشورمان برای حضور در رای گیری وجود دارد؛ اما دلیل آن هنوز مشخص نیست. برای حل این مشکل، با فدراسیون بین المللی نامه نگاری انجام داده ایم تا در صورت وجود مشکل فنی، رفع شود.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *