سالن شهدای هفتم تیر میزبان مدعیان تیم های ملی کشتی


به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، به دلیل پیگیری اقشار مختلف مردم و به منظور تسهیل حضور علاقه مندان، ستاد اجرایی فدراسیون کشتی تصمیم گرفت، مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان را روزهای پنجشنبه و جمعه (20 و 21 اردیبهشت) با حضور 108 کشتی گیر در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار کند.
مرحله نخست انتخابی تیم های ملی کشتی روزهای 30 و 31 فروردین در همین مکان برگزار شده بود.
فدراسیون کشتی اعلام کرد: از همه علاقه مندان و مردم عزیز، به عنوان تنها حامیان ورزش ملی کشور و سرمایه های اصلی این ورزش سنتی و مذهبی تقاضا می شود با همراهی و همکاری با خدمتگزاران خود، بار دیگر عشق و علاقه خود را به پرافتخارترین ورزش کشور نشان دهند.
تلاش می شود ضمن نصب یک ال ای دی مناسب در محوطه خارج از سالن و بهره گیری از تلویزیون های پارک شهر در این زمینه تسهیلات بیشتری در اختیار مردم قرار دهد.
همچنین فدراسیون کشتی در حال رایزنی با مسئولان شبکه های سه و ورزش سیما و رادیو ورزش برای پوشش مناسب این رقابت هاست تا همه مردم در سراسر کشور بتوانند در جریان مهمترین مسابقه داخلی کشتی قرار گیرند.
به گزارش ایرنا، سالن شهدای هفتم تیر تهران یکی از قدیمی ترین سالن های ایران است که سابقه میزبانی رقابت های مختلف کشتی را دارد و در مرکز تهران و در خیابان فیاض بخش روبری پارک شهر واقع شده است.
سالن هفتم تیر تهران را علاقه مندان به ورزش نخست کشور به خوبی می شناسند، سالنی که قهرمانان بزرگی همچون جهان پهلوان تختی، پهلوان عباس زندی، توفیق جهانبخت، محمود ملاقاسمی، ناصر گیوه چی، منصور مهدی‌زاده، محمدعلی صنعتکاران، منصور برزگر، ابراهیم جوادی و… در آن کشتی گرفته‌اند.
در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ این سالن مرمت و بازسازی شد تا سالن اختصاصی کشتی میزبان رقابت های حساس جام جهانی باشد.
یکی از مسابقات مهمی که در سالن قدیمی کشتی کشور انجام شد، جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2014 است که حدود ۶ هزار نفر در این سالن حضور یافتند و حتی به دلیل ازدحام جمعیت، یک تلویزیون در پارک شهر تهران که روبروی این سالن قرار داشت، برای رقابت فینال بین ایران و روسیه نصب شد تا خیل عظیمی از تماشاگران که نتوانسته بودند در سالن حضور یابند از تماشای این رقابت حساس و دیدنی که قهرمانان بزرگی همچون حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی در آن کشتی گرفتند و با پیروزی خود تیم قدرتمند روسیه را با اقتدار مغلوب کردند، بی نصیب نمانند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *